Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a Covinuson elvégzek egy...

Ha a Covinuson elvégzek egy alapképzést, van esélyem utána Spanyolországba menni dolgozni/mesterképzésre? Melyik szak a legpiacképesebb külföldön? Gazdálkodási és menedzsment/Pénzügy-számvitel/Nemzetközi gazdálkodás/Gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés
Spanyolul beszélek felsőfokon, angolból van gazdasági szakmai közepem, de ezt még fejleszteném az egyetem alatt, illetve Erasmusra is mennék.
2021. febr. 6. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Buenas tardes, a baj azzal van, hogy Spanyolországban a fiatalkorúak (15-24 évesek) munkanélküliségi mutatói a legrosszabbak az EU-ban, csak minden másodiknak (!!) van munkája. Ilyen, jobb szó híján "súlytalan" szakokkal amiket felsoroltál nem nagyon lesz szerintem esélyed bármilyen munkát megkapni amikor ott áll sorba rajtad kívül minden pozira 300 spanyol.


Nyilván az opció hogy valamilyen multi cégnél, a külügyben vagy valami határokon átnyúló szervezetnél (pl. UN) helyezkedsz el itthon és áthelyeznek/kiküldenek majd egyszer csak Spanyolországba, ha minden jól megy.


Plusz mérnökre mindig, mindenhol szükség van, de úgy látom nem a ezen a vonalon vagy tanulmányilag:)

2021. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod, sajnos a mérnöki vonal kiesik, mert fizikából nem sokat tanultam humán gimiben. Matek az erősségem, illetve a nyelvek mennek jól. Plusz hobbiból webdizájnt tanultam, most ilyen jellegű diákmunkát végzek.


A gazdinfóról van tapasztalatod esetleg? A Corvinus nyílt napján úgy emlegették, hogy mérnöki végzettséget ad, illetve hangsúlyozták, hogy keményebb a matek, mint a gazdasági szakokon. Ha ezzel jobbak a lehetőségek külföldön, akkor bevállalnám :)

2021. febr. 6. 14:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kulfoldi (celorszagbeli) mester diplomaval kombinalva szerintem barmely altalad felsorolt szak mukodhet. Nem kell ehhez feltetlen mernoknek alnod, ha nem az erdekel. Ha jo teszteredmenyeid lesznek kesobb (GRE/GMAT), oszontodijat is kaphatsz a mesterre.


Gazdinfo is jo valasztas, ott tanulsz egy kis infot, az sosem art.

2021. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
(Nem az elso valaszolo voltam - ha ez nem lenne egyertelmu)
2021. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
GRE/GMAT - ezek milyen tesztek pontosan?
2021. febr. 6. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek ilyen standardizált tesztek, amiket a mester felvetelinel hasznalnak uzleti/kozgazdasagi kepzeseknel (matek, angol nyelvtan, logika stb.) - de ezzel nem kell most meg foglalkoznod, csak annyit akartam mondani, hogy jo teszt eredmennyel kaphatsz mesterre is osztondijat (bar ezek az osztondijak sokszor nem fedezik a teljes tandijat).


Ha matekbol jo vagy, akkor K-karos alkalmazott kozgazdaszon is elgondolkozhatsz.

2021. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! :)
2021. febr. 6. 19:40
 8/8 anonim válasza:
100%
Informatikai végzettséggel szerintem könnyen el lehet helyezkedni szinte bárhol, akár Spanyolországban is. Vagy másik lehetőség, ha egy olyan nyelvet/nyelveket tudsz magas szinten, ami ott nem igazán jellemző. Bátyám tavaly költözött ki Barcelonába, holland/angol/német nyelvtudással gyorsan el tudott helyezkedni elég jó fizetéssel.
2021. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!