Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus gazdálkodási és...

Corvinus gazdálkodási és menedzsment vagy BGE gazdinfó szak?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, már van egy nyelvszakos alapdiplomám, de tanulnék még. Szeretem az informatikát és idén egy frontend fejlesztői tanfolyamon is részt veszek. Szívesen dolgoznék ebben is, de hosszú távon inkább a data science területe érdekel.


A Corvinus gazdinfó szakára mennék szívem szerint, de ide nem hiszem, hogy lesz elég pontom, mert nem érzem reálisnak, hogy májusban 80% felett emeltezzek infóból. (Nyelvszakkal viszont 450+ pontom van, így jött a gazdmen ötlete).


Láttam, hogy a Corvinuson megújult ez a szak (is) és van többé-kevésbé infós szakirányuk, és a tanterv is szimpatikus. Úgy gondolom, lenne időm mellette dolgozni gyakornokként informatikai területen, illetve fejleszteni magamat.

De félek, hogy bizonyos munkáknál hátrányban lennék, vagy nem is pályázhatnék, ha nem informatikai diplomám lesz.


Kíváncsi lennék azok véleményére, akik rálátnak ezekre a területekre! Köszönöm előre is! :)



2020. dec. 19. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Ha a frontend fejlesztés érdekel, akkor nem kell tanulnod semmit, csak frontend fejlesztést bárhol (bőven elég ehhez a YouTube-on a Freecodecamp csatorna teljesen ingyen, vagy a Udemy-n várd meg amíg 3000 forint lesz egy kurzus és vegyél pár Angular vagy React kurzust és gyakorolj sokat). A frontend fejlesztéshez elég frontend fejlesztést tudni, a referenciáid fognak eladni.


Ha data science érdekel, akkor... valamilyen matekos vagy statisztikás szakot nézz. Mivel Magyarországon nincs Data Science alapszak, ezért ezeket a szakokat nézd meg:

- matematika (pl elte)

- fizika (pl elte)

- mérnökinformatikus (bárhol)

- programtervező informatikus (pl elte)

- gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző (corvinus)

- gazdasági informatikus (bárhol)


... illetve, "oldalágon beúszva" szociológia (!) vagy biostatisztika/ bioinformatika (nem tudom ez utóbbi két szak hol van, de ez a három szak tarol a data science-ben). További oldalági beúszó a marketing alapszak és survey statisztika mesterszak.


Amiket írsz... a gazdmenesek egyszerűen nem tanulnak elég matekot ehhez, a gazdinfósok tanulnak valami alapozást de nem tudom, mit még... ez azért nagyon távol áll a data science-től...


A data science mostanában nagyon népszerű, de erről azért tudnod kell, hogy ez gyakorlatilag programozó statisztikus. Nagyon durva statisztikát kell ehhez tudni...


... én most data science mesterszakon tanulok. Ha újrakezdhetném, újra ide jönnék, de szociológia vagy biostatisztika alapszakot végeznék előtte. (Nekem marketing alapszakom van.)

2020. dec. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyelőre a data science nagyon távoli cél, csak ismerkedem a lehetőségekkel, mert ahogy írtam, eddig teljesen mást tanultam, a programozást is csak idén kezdtem.

Éppen egy frontendes kurzus indult, így jelentkeztem rá, mert van egy szabad évem, de ezt mindenképpen csak kiindulásnak terveztem.

Szóval nagyon hasznos, amit írtál, köszi! Akkor kicsit más irányban gondolkozom.

2020. dec. 19. 23:22
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
Alapból nem mondanám a BGE-t de ha gazdmennel kell összehaonlítani a gazdinfót, akkor BGE. :D
2020. dec. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
Én még úgysem mondanám a BGE-t, kamuegyetemek közé sorolódott be az elmúlt években
2020. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Gazdinfó. Jóval több lehetőséged lesz vele. És végzés után nyitva lesz a kapu előtted, hogy IT vagy gazdasági irányba mész-e tovább. Évente végez 1500 gazmenes. Kell ilyen ember elég sok de ennyi jelentkező esetén már törik lefelé a fizukat.
2020. dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!