Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakma szerzés gimnázium után?

Szakma szerzés gimnázium után?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem, jelenleg dolgozok, mivel még nem döntöttem el hova tovább, mostanáig. Megvettem az első autómat pár hónapja, és most jöttem rá, hogy iszonyatosan érdekel az autószerelő szakma, ki akarom tanulni. Milyen lehetőségeim vannak most, hogy a gimit már kijártam, tehát nem tudok szakközépbe menni? Felsőoktatásban tanítják ezt a szakot, van hozzá valami elvárás amit a sima gimis érettségimen felül nem teljesítettem?

2021. febr. 6. 23:28
 1/9 A kérdező kommentje:
5452502 a szakma kódja, ha nem lenne egyértelmű :D
2021. febr. 6. 23:29
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Középiskolában tanítják. Mivel te már érettségiztél, csak a szakmai tantárgyakat kell elvégezned, ami valószínűleg 2 év alatt teljesíthető.
2021. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként olyanra gondoltam, mint az OKJ, csak nem tudom, most így 2021-től mi lett az OKJ-val, csak fizetős képzéseket találok, a negyed milliós félévi díj pedig egyetemnél még oké, de egy mezei szakmához sokallom
2021. febr. 6. 23:33
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, pont nem láttam, hogy írtál. Szóval van lehetőségem beiratkozni "középiskolába" újra, csak a szakmát tanulva?
2021. febr. 6. 23:33
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Idén egy csomó OKJ-s szakmát megszüntetett a drága kormányunk. Nem tudom, hogy az autószerelő szakmával mi lett. Ha OKJ-s formában van akkor pár hónap alatt megvan, fizetni kell érte. Ha megszüntettek akkor elvileg bekell ülnöd az iskola padba, csak neked már nem kell tanulnod a másodfokú egyenletet meg az Árpád-házi királyokat. 2 év alatt megszerzed a szakmát és utána dolgozhatsz. Sztem egy nagyon jó szakma, uncsitesómnak is ez a foglalkozása, nagyon jól keres vele.
2021. febr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az sem probléma, ha 1-2 évet nappalisként be kell járkálnom suliba, hál'isten olyan szüleim/családom van, akik maximálisan támogatnak a tanulásban, szóval nem "raknak ki" középiskola után otthonról, mint pár haveromat a szüleik. Az is lehet, hogy a fél milliós tandíjat is kifizetnék, de azt már nem hagynám, így is elég nagy segítség, hogy itthon lakhatok így 19 éves fejjel.


Igen, jó helyen egész jól meg lehet élni a szakmából, viszont engem elsősorban nem ez motivál, egyszerűen meg akarom érteni az egész gépezet működését, illetve el akarom érni, hogy a szerelgetések nagy részét már magam el tudjam végezni. Az, hogy ebből még jó pénzt is lehet keresni, már csak hab a tortán. :)

2021. febr. 7. 00:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Érettségire épülő nappalis szakképzés - szerintem ez kell neked.

Nem tudom hogy van ide a jelentkezés, de nézz utána minél előbb, mert a sima középiskolai határideje kb egy hét múlva van, ne vesszen el emiatt egy éved.

2021. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Www.nive.hu itt tudod megnézni az iskolákat, ahol tanulhatsz (ingyenesen egyébként).


25 éves korig nappalira is be lehet iratkozni, vagy esti képzés is szokott lenni. Ezek a sulik szeptemberben indítják a képzést. Beiratkozás augusztusban szokott lenni, felvételi nincs.

2021. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek!
2021. febr. 8. 02:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!