Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A védőnői szak a Semmelweis...

A védőnői szak a Semmelweis Egyetemen mennyire nehéz / a jövőben milyen kilátások várnak rám?

Figyelt kérdés

Felvidéki magyar vagyok, és még nem tudom biztosan, hogy kint akarok maradni, vagy netán visszajönni ide, vagy más országba költöznék... Nálunk Szlovákián nincs konkrét védőnői képzés, de szerintem az egyik legszebb szakma, ezért szeretnék érdeklődni, hogy milyen a fizetés, mennyire könnyen lehet elhelyezkedni vele, és ha esetleg külföld, akkor mely országok jöhetnek szóba? (mert mint ahogy említettem, Szlovákián nincs ilyen)

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2021. febr. 8. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagyok védőnő, csak engem is nagyon érdekel ez a szakma. Remélem válaszol majd valaki, aki jobban belelát ebbe, mint én. Addig is:

A védőnő elvileg hungarikum, tehát ebben a formában csak Magyarországon létezik. Az angol megfelelője a Health Visitor tágabb munkakör, úgy tudom, hogy bába vagy ápoló képzést kell elvégezni, utána pedig 1 éves továbbtanulás kell ahhoz, hogy valaki megszerezze a Health Visitor képesítést.

Sokszor szokták mondani, hogy maximum gyerekfelvigyázóként lehet külföldön elhelyezkedni vele, ha van nyelvtudás.

A Semmelweisről azt hallottam, hogy elég kemény, az anatómia pl. szórótárgy itt is. Sokat kell tanulni, az biztos, és nappali tanrendben az órarend is elég húzós.

Azt sajnos nem tudom, hogy itthon mennyire nehéz munkát találni.

A fizetés bértábla alapján működik.

[link]

A 7.számú mellékletben van, hogy a védőnők mennyit kapnak. Az F oszlopot kell nézni.

2021. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a választ, már most sokkal tisztább lett az egész :) Mivel államilag támogatottra pályázom, mindenképpen kint kell maradnom, amíg ledolgozom az éveket, csak kíváncsi voltam esetleg mit lehet belőle kihozni külföldön :D

Igen én is tudtam, hogy a Semmelweis a legjobb, ezért ez a cél, hogy a lehető legjobb legyek :) ohjaj, akkor jobb lesz, ha elkezdek előre tanulni anatómiára úgy érzem :D

Még egyszer köszönöm, sokat segítettél kedves Válaszolóm! :)

2021. febr. 9. 22:55
 3/4 anonim válasza:
16%
A védőnői szakma hát a leg utálatosabb szakma ! Kb mint a bkv ellenőr de még az is jobb ! Ez az a szakma ami belemászik az ember életébe családjába ,egy kolonc egy idegesítő vendég aki mindig túl korán jön ,kukkol és beszólogat, ki oktat. Nem ő van értünk mi vagyunk érte hogy neki munkája legyen . Azért zaklat hogy feltegye a gyereket a mérlegre meg meg mérje hány cm és bele szól mindenbe .Szégyelje magát az aki ennek tanul .
2021. márc. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát nagyon sajnálom, hogy ezt mondod, én személy szerint iskolai védőnőnek szeretnék menni, meghiszem, hogy vannak kevésbé empatikus emberek is, de azért nem szép dolog általánosítani. Én szeretem a gyerekeket és érdekel a testi és szellemi fejlődésük és annak követése, sajnálom, ha neked épp negatív élményed van egy bizonyos védőnőről, meg eleve nem is ez volt a kérdésem, hanem hogy esetleg az egyetemi oktatásról tudsz mondani pár szót, vagy pedig hogy magyarban milyen a megélhetés ezzel a szakmával :) de mindegy :D
2021. márc. 12. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!