Ezek a gazdasági szakok nagyon hasonlóak, melyikkel érek többet?

Figyelt kérdés

Kereskedelem-marketing, Gazdalkodasi menedzsment, Emberi eroforrasok

Most fogok erettsegizni, egyetemre keszulok. Egy eros 3-4es kozott ingadozik az atlagom, 400 pont felett nem leszek szoval nem olyan egyetemet keresek, de ezek a szakok mivel kulomboznek egymastol? Illetve melyikkel keresnek a legtobbet, melyik mit csinal es mivel tudok a legkonnyebben elhelyezkedni egyetem utan? A matek melyikben a legnehezebb, ha 2es vagyok gimiben az eleg ha egyetemig es utana nagyon rafekszem?



2021. febr. 8. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a szakok allamin mindenhol 400 pont felett kezdodnek. Nem harmas negyes tanulo fog bejutni, max ha baromi jora irod az erettsegiket, meg az emeltet, es van nyelvvizsgad. Kettes matakosnak egyebkent (ha erettsegid is kettes lesz) ha fel is vennenek, kb csak az emberi eroforrasokat, kermarkot javaslom.
2021. febr. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van egy nyelvvizsgam, emeltezni angolbol fogok mert abbol eleg jo vagyok es kozep infozni es egyaltalan nem allamira tervezek menni. Van allami szak amit megjelolok de az mas, nem gazdasagi es sokkal lejjebb van a ponthatar de az most nem lenyeges..

Kiszamoltam es 370-80 pontom lesz, az onkoltseges szakok 340 ponttol kezdodnek kb amiket kineztem de van lejjeb es feljebb is pl BGE, BME

Nem arra vagyok kivancsi hogy allamira bejutok e, hanem melyik lenne erdemesebb:) matekbol meg eletemben nagyon valtozo voltam volt amikor 2 de volt amikor 4es is voltam, ez nagyon attol fugg,az erettsegire meg keszulok rendesen

2021. febr. 8. 23:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es válaszolónak lila gőze nincs a kermarkról, ha kettes matekkal ezt javasolja. A kermark az egyik legmatekosabb gazdasági szak.
2021. febr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2#

Mindegyik matekos. :D De most mit mondjak neki? Menjen penzugyre szerinted akkor, vagy tan gazdalkodas es menedzsmentre? :D Szerintem a kermarkos matek meg igenis elviselheto, egy atlag embernek, de szivesebben mondanam az emberi eroforrasokat csak. Valtozo matekkal azt megtudja talan csinalni, szorgalommal, esetleg ha kell, maganorakkal. Mivel fizetosre megy, ugysem lehet eltantoritani. Akkor mar olyat mondok amire talan meg van esely. Ez ne mond azert azt hogy a gazdasagi szakok lehetetlenek kettes matekkal. Szorgalommal teljesithetoek. Nem egy orvosi, vagy mernoki. :)

2021. febr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Noverem nemzetkozi gazdalkodasra ment kettes matekkal es most diplomaztak, egyaltalan nem voltak nehezsegei es az azert sokkal matekosabb szak:)

Megy a matek, tanarhoz is jarok es minden osszefuggest kepletet szamolast ertek csak dolgozatoknal leblokkolok, sok mindenbol ezert van rossz jegyem ezert azt hiszik rossz tanulo vagyok ami szerintem nem igaz mert teljesen atlagos, minden felev vagy ev vegen 4 folott teljesitettem. Azert akarok gazdasagira menni mert ez az egyetlen dolog ami erdekel, masban nem is vagyok nagyon jo bar ebben se annyira a matek miatt viszont mashol ennyi eselyem se lenne es ugy gondolom ha mar erdekel meg tudok kuzdeni erte ha kell

Jarok kulon matek tanarhoz is aki nagyon jol tanit, szerintem megtudnek birkozni vele bar nem tudom mert nem tudom milyenek ezek a szakok, azert kerdeztem

2021. febr. 8. 23:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező az összes gazdasági szaknak van egy közös matekos törzsanyaga (analízis I-II, statisztika I-II, szigorlat). Ezen túl egyik gazdasági szak se matekos kifejezetten, kivéve a kvantitatív marketinget és kvantitatív pénzügyeket, amelyek viszont matekosak. A lényeg, hogy a marketing nem kevésbé matekos, mint a nemzgazd ahol a nővéred végzett. De ha neki ment, neked is menni fog. Az én exemnek is sikerült végül, szintén kettes matekkal.
2021. febr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Emberi erőforrásokon ezek szerint nem vészes a matek? Jó amúgy ez a szak, el lehet vele helyezkedni?
2021. febr. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!