Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a politikai és...

Mit gondoltok a politikai és világnézetemről ("libsi" lennék? ) Van itt aki hasonlóan vélekedik?

Figyelt kérdés

Még az elején szeretném leszögezni, hogy a kérdés nem provokatív, pusztán érdekel, hogy mit gondoltok arról, ahogyan látom a dolgokat. Illetve arra is kíváncsi vagyok, hogy vannak e itt hasonlóan gondolkodó emberek.

A "libsi lennék?" pedig azért szerepel benne, mert többször is illettek itt ezzel a jelzővel, ami szerintem kifejezetten sértő, legalábbis én úgy vélem, hogy a legtöbb ember számára teljesen elfogadható állásponton vagyok. Ezek után viszont kezdjünk is bele:


(Még jó lesz letisztázni az elején, hogy igyekszem a lehető legrövidebbre fogni a mondandómat így csak nagy vonalakban írok le mindent.)


Alapvető világnézet:

Egy rendkívül elfogadó, türelmes és megértő ember vagyok, ebből következik többek között az, hogy ellenzem a konfliktusok erőszakkal való megoldását, tehát a diplomatikus megoldásokat pártolom, mondhatni pacifista vagyok, az erőszak alkalmazását mind egyéni, mind társadalmi, sőt nemzetközi szinten csak a legvégső esetben támogatom.


Fontosnak tartom a társadalom együttműködését és összetartását és ehhez kapcsolódik az is, hogy mélyen elítélem a rasszizmust is, mint ennek a legfőbb hátráltatóját. Úgy gondolom, hogy nem engedhetjük meg magunknak a bőrszín, vallás, nem, nemi identitás, származás, stb. miatti hátrányos megkülönböztetést, ugyanis ez csak hátráltatja a fejlődést és erőszakos cselekményeket szül. Ugyanakkor a pozitív diszkriminációt sem tartom elfogadhatónak, mert szintén komoly ellentéteket eredményezhet az emberek különféle csoportjai között. Összességében mondhatjuk, hogy azon az állásponton vagyok, hogy minden ember egyenlő és senkit nem több vagy kevesebb a másiknál, nem megengedhető semmi nemű megkülönböztetés, elkülönítés.


A fentiekből pedig egyenesen következik, hogy rendkívül fontosnak tartom az alapvető emberi és állampolgári jogok érvényesülését és elítélek mindennemű egyeduralmi, erőszakközpontú diktatúrát rendszert.


A modern demokrácia érvényesülésében hiszek, ugyan lehet, hogy nem tökéletes, de egyértelműen még mindig a legéletképesebb rendszer.


Ugyan itt még lehetne folytatni, de inkább témákra bontva megyek tovább a jobb átláthatóság kedvéért. (Sok esetben a gondolatmenetemet Magyarországra vonatkoztatva ajánlott értelmezni, de ezt jelezni fogom ott ahol kell.)


Kisebbségek:

Nagyon fontos a társadalomban kisebbséget alkotó csoportok beilleszkedésének, felzárkóztatásának segítése. Ami Magyarországon is komoly probléma mind a mai napig. Épp ezért úgy vélem, hogy a legnagyobb prioritást kell, hogy kapja ez a probléma. Ugyanis a társadalmon belüli legnagyobb ellentéteink egyike, mondjuk ki nyíltan, hogy hazánkban a cigányság integrálása egy hatalmas kudarc, a probléma pedig úgy látszik nem is akar megoldódni, épp ezért kiemelten kell ezzel foglalkozni. Illetve európai szinten a menekültekkel áll fenn hasonló, helyzet, de az itteni álláspontomat is külön kifejtem.


Melegek házassága és gyermeknevelése:

Heteroszexuális férfiként is fontosnak tartom, hogy a melegeket is megillesse az állami házasság joga és a gyermekek örökbefogadásának joga. Legalábbis nem látom úgy, hogy nem lenne képes egy meleg pár rendesen felnevelni egy gyermeket és annak sem látom akadályát, hogy miért ne köthetnék össze az életüket házasság formájában. Legalábbis ezen a téren az elfogadás az egyetlen megoldás, melegek voltak és lesznek is, a diszkrimináció pedig nem old meg semmit, csak szenvedést okoz.


Oktatás:

Magyarország egyik legégetőbb problémája a közoktatás, amin rendkívül gyorsan változtatni kell, ugyanakkor ez egy sokkal összetettebb probléma annál, hogy itt a teljes álláspontom le tudjam írni, illetve olyan szinten nem is értek hozzá, hogy komplett megoldást találjak rá (Bár szerintem ez olyan probléma amit egy szakértőkből álló testület képes csak megoldani, mely szorosan együttműködik a közoktatásban dolgozókkal sőt részt is vesznek benn olyanok akik érintve vannak a problémákkal. még maguk a diákok is.)


Az én meglátásom, az, hogy fontos lenne a jogi és pénzügyi alapismeretek oktatása, illetve az alapvető politikai ismeretek átadása elvonatkoztatva az aktuális politikától. Nagy hangsúly kell az idegennyelv és informatika oktatására is helyezni (itt az elmúlt években javuló tendencia van), illetve fontos az, hogy az általános iskolát senki ne hagyja el értő olvasás nélkül. Illetve elgondolkodnék az iskolakötelezettség korhatárának 18 évre emelésén. Emellett radikális gondolat, de megfordult a fejemben, hogy eltörölném a korhatárt és kötelezővé tenném a 8 általános elvégzését és az érettségi letételét is. (bár ez csak egy radikális gondolat és nem 100%-os álláspont)


Végül pedig a szakmunkásképzés radikális átalakítása is elengedhetetlen, sokkal szigorúbb feltételekhez kéne kötni az ilyen intézmények működését, mert sok esetben borzalmas ami az ilyen intézményekben megy. (ismerősök révén tapasztalom a színvonal teljes hiányát)


A felsőoktatást pedig igyekeznék minél szélesebb körök számára elérhetővé tenni. (Itt most ennyi elég lesz szerintem...)


Gazdaság:

Fontosnak tartom, hogy a külföldi multik becsalogatása mellett, igyekezzünk saját vállalatokat is létrehozni, amelyek nemzetközileg is jelen vannak, tehát ehhez lehetne állami támogatást nyújtani, ezzel is szorgalmazni a vállalkozási kedvet, ugyanakkor továbbra is elengedhetetlennek vélem a külföldi vállalatok betelepülésének szorgalmazását.


Eltörölném a közmunka programot és oktatást nyújtanék a képzetlen munkaerő számára, aki pedig rendelkezik szakképesítéssel, de a környezetében nem tudja hasznosítani kérhetne segítséget az áttelepüléshez. Illetve ezért lenne fontos, hogy a fejletlenebb területeken is fejlesszük az infrastruktúrát, ezt szintén el lehetne érni állami támogatással. Tehát valamilyen kedvezményt kapna aki a leszakadó régiókban vállalkozik. Viszont a közmunkát ilyen formában életképtelennek és pénzpazarlásnak tartom.


Támogatom a kétkulcsos adórendszer visszavezetését.


Fontosnak tartom a közalkalmazotti (köztisztviselők), egészségügyben és oktatásban dolgozók komoly fizetésemelését. Legalábbis egy tanár és egy ápoló fizetése nevetséges ahhoz képest amennyit tanulnak és milyen munkát végeznek, ezt pedig tarthatatlannak tartom. Az igazságszolgáltatásban (pl: bírók, ügyészek) résztvevők béreinek emelését is folytatnám, de ezt kevésbé radikálisan, kisebb lépcsőfokokban.

Az állami cégek vezetőinek és a képviselőknek, minisztereknek, pedig 2 millió forintban maximalizálnám a bérezését, minden juttatással együtt.


Az áfa mértékét pedig meghagynám, legalábbis a béremelések mellett nehezen lehetne kivitelezni áfacsökkentést is. Ugyanakkor az alapvető élelmiszerek áfája (mint most is sok esetben) 27% alatt lehetne.


Drogok:

Nem támogatom a kábítószer használatot, de megfontolandónak tartom a könnyű drogok legalizálását. A legkisebb rossz elvén. Mivel plusz jövedelmet jelentene az államnak, az alvilág számára pedig jövedelemkiesést, illetve így a minőség is ellenőrizhető lenne. Viszont szigorú ellenőrzés alá kéne vonni.

Első körben pedig csak orvosi célra lehetne elérni, ezt követően pedig megfontolásra kerülne a teljes legalizálás.


A dohányboltokat megtartanám és a dohányárút terhelő magas adókat is érintetlenül hagynám.


A szeszes italok esetében pedig külön italboltokat vezetnék be, 5% alkohol tartalom feletti italokat csak ezekben lehetne megvásárolni.


A tiltott kábítószerek és egyéb drogok használóival szembeni szankciókat enyhíteném és kötelező elvonóra küldeném őket. A börtönbüntetésben ezen a téren nem hiszek.


Büntetések:

Alapjáraton teljes mértékben a halálbüntetés ellen vagyok, tehát abolicionista álláspontot vallok. Erről ezalatt a kérdés alatt írok bővebben, úgyhogy itt nem fejteném ki: Az alábbi linken belűl a 6. válasz az enyém.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__853..


Fontosnak tartom a büntetések javító szándékát, azt, hogy a fő cél az elkövető társadalomba való visszailleszkedésének segítése. Épp ezért támogatom a börtönben végzett munkát és oktatást.


Viszont a tényleges életfogytiglan intézményét megtartandónak vélem a legsúlyosabb cselekmények esetében, olyan emberekkel szemben akik alkalmatlanok arra, hogy újra a társadalom tagjai lehessenek.


Vallás:

Teljes vallásszabadságot pártolom és úgy vélem ez mindenkinek a magán ügye, az államtól el kell különíteni a lehető legjobban. Lásd: Franciaország. (Minimális együttműködést esetleg meg lehet tartani, mint jelenleg Magyarországon is van pl., de alapjáraton én az előbbit támogatom inkább.)


Diplomácia:

Teljes mértékben Unió párti vagyok, minden hibája ellenére, fontosnak tartom, hogy részt vegyünk tevékenyen ebben a közösségben és ne ellenségképet akarjunk kialakítani róla a társadalomban. Az egyetlen járható út véleményem szerint Európának az egyre szorosabb együttműködés, a kapcsolatok erősítése és az egységesítés. Épp ezért szorgalmazom az Európai Egyesült Államok létrejöttét is, még ha jelenleg csak egy szép álomnak is tűnik.


Az oroszok felé nyitást pedig ellenzem, mind gazdaságilag, mind politikailag a lehető legtávolabb kell maradnunk Oroszországtól.


Menekült kérdés:

A kerítésépítést nem tartom megoldásnak, csak a probléma szőnyeg alá söprésének, ezen a téren az egyetlen ésszerű megoldás a kvóta, amelyben minden Uniós tagállamnak részt kell venni, figyelembe véve a tagok népességszámát

és gazdaságát. A menekültek befogadását pedig szigorú feltételekhez kötném, precíz ellenőrzéssel, persze a menekültjog és menedékes jog megadása kötelező és szerintem teljes mértékben elfogadható a háborús területről érkezők számára. A probléma inkább a gazdasági menekültek szűrése és az itt lévők integrálása. Ezt viszont komplikált, amire itt úgy sem tudunk megoldást találni.


Környezetvédelem, energiaforrások:

Támogatom a környezetvédelmet és a megújuló energiaforrásokat. Ugyanakkor az atomenergiát sem ellenzem, sőt úgy vélem, jelenleg ez az egyetlen életképes megoldás, ezt kéne kiegészíteni megújuló energiaforrásokkal.

Szorgalmazni kell a lakossági környezettudatosságot is, itt például adókedvezményt kaphatnának a napelemek és a geotermikus fűtésrendszerek, esetleg aki környezetbarát házat épít részesülhetne valamilyen mértékű állami támogatásban. A környezetbarát járművek esetén szintúgy.


Hadkötelezettség:

Ide elég annyi, hogy nem támogatom. :) Szerintem nem sok értelme van kivonni a fiatalokat a munkából és a tanulásból, egy felületes kiképzés miatt, nem igazán lenne emiatt ütőképesebb a haderő és úgy sem cél egy erős hadsereg fenntartása a jelenlegi körülmények között.


Fegyvertartás:

Támogatom a lakossági lőfegyverek engedélyezését, ugyanakkor szigorú vizsgához és pszichológiai vizsgálathoz kötném, melyeket évente meg kéne ismételni és a regisztrált fegyvertartóknál rendszeres lenne rendőrségi ellenőrzés.


Most szerintem nagy vonalakban tükrözi a gondolkodásmódom. Bizonyos pontok lehet túl idealisták, egyesek már most is jelen vannak, de most nem is ez a lényeg, hanem az, hogy miként látom a társadalmat és az államot. Ez nyilván ilyen tömören összefoglalva elég felületes és elnagyzolt, de így sem igazán lesznek akik ezt végigolvassák. Aki megteszi annak köszönöm és várom a válaszokat a fenti kérdéseket illetően.


Tehát van aki hasonlóan gondolkodik?

Illetve ezek miatt jogos e libsizés?



2017. ápr. 10. 11:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Illetve a korrupció és az egészségügy kimaradt:


A korrupciót elítélem és mindent meg kell tenni, hogy mind a társadalom, mind pedig az állam szintjén ki legyen iktatva, de legalább minimálisra csökkentve.


Az adócsalást épp úgy elítélem. És szigorúbb büntetéssel szankcionálnám.


Illetve aktuális kérdés az alapjövedelem bevezetése is: Ezt egyenlőre nem támogatom, mivel úgy vélem, hogy az ország sem gazdaságilag, sem társadalmilag nem áll készen erre, de a nagyfokú gépesítés miatt a jövőben elképzelhető, hogy elkerülhetetlen.


Az egészségügy terén pedig szintén csak teljes reform segítene, de olyan állapotok uralkodnak amire nem igazán lehet gyors megoldást találni. :/

2017. ápr. 10. 11:20
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Végig se olvastam, ennek a tizedéért is már megkapod, hogy "libsi" vagy. Én magamat sosem tartottam liberálisnak, de mostanra, hogy a liberális=nem nyal be minden hülyeséget és önálló döntéseket mer hozni -val vált egyenlővé már büszkén vállalom, hogy igen mocskoslibsi vagyok.
2017. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan értelemben igazuk van, hogy a társadalompolitikai nézeteid nagyrészt liberálisak. A drogpolitikai is, a liberálisok többsége ugyanúgy nem támogatja a drogfogyasztást, hanem ártalomcsökkentési célból legalizálná a könnyűdrogokat.


Az kétkulcsos adót hogyan vezetnéd be? A felső kulcs alacsonyan indulna, vagy magasról? Mert én ugyan az egykulcsos adózás híve vagyok (és voltam is már jóval azelőtt, hogy a Fidesz bevezette - kb. ez az egyetlen amivel egyetértettem velük), de kétkulcsosból csak olyat tudnék elfogadni, aminek van egy nagyon alacsony kulcsa, nagyon alacsonyan, felette egységes. Mondjuk minimálbérig 5%, felette 17% egységesen. Az elv az, hogy az alapszükségletekre szülséges pénzt az állam kevésbé adóztatja, mint a felette lévő fizetést, ahol már nagyobb a mozgástér. Ellenben ellene vagyok a nagyon magasan lévő extra adókulcsnak. Ugyanis ha mondjuk a bruttó 800 fölötti havi bért extrán adóztatnánk, akkor a legjobb szakembereinket zavarnánk el au országból.

2017. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#4 A kétkulcsos adózásban alacsony határokat tennék. Én olyan 20-25%-ra gondoltam a magasabb jövedelmek esetében. Ellenkező esetben pedig 5-10%-ra, de ebben a témában még alaposabb kutatást kéne végeznem, mert könnyű számokkal, százalékokkal dobálózni, de a gazdaság nem játék.


A lényeg, hogy kompromisszumos megoldás legyen, az sem tartom elfogadhatónak ha valaki keres 500-800 ezret, de a felét leadózza, mert ez csak elveszi az előrelépés ösztönzését és a szakembereket elüldözi, ahogy te is írod.

2017. ápr. 10. 11:42
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Igen te egy idealista liberalis vagy. Pl azt elarulnad nekem hogy akarsz Oroszorszagtol gazdasagilag fuggetlenedni amikor a gaz 80%-a onnan jon? Persze megvehetnenk az amcsiktol is ketszer vagy haromszor annyiert, amit mondjuk a budaiak ki tudnak fizetni az atlag magyar proli aligha.


Amiben egyetertek az a fegyvertartas es az Europai Egyesult Allamok.

2017. ápr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Nem teljes kereskedelmi embargót írtam, nyílván vehetünk tőlük gázt és nyersanyagot. A megfogalmazásom pontatlan, inkább arra értem, hogy ne verjük magunkat adósságba az orszok irányába. Illetve a tőlük való függőséget igyekezzünk csökkenteni.
2017. ápr. 10. 12:05
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

1,liberálisnak lenni nem szégyen.

Aki szerint az,annak fogalma nincs arról,hogy miről szól a liberalizmus vagy hogy milyen gondolkodók milyen műveket írtak ezzel kapcsolatban.

Alap szabály mindenhol,hogy aki elkezd libsizni vagy indokolatlanul nácizni azt onnantól nem kell komolyan venni,mert más színvonalon mozog.

2,Igen,te liberális vagy.

2017. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szonata ***** válasza:
48%
Azért mert a jelenlegi kormány a liberális szót szitokszóvá silányította, attól még létezik. Bátran vállalni kel az eszméjét, hangoztatni, hogy ne pusztuljon ki az emberek gondolkodásából. Jó gondolatokat fogalmaztál meg, bizonyára fiatal vagy és még a látóköröd szélesedhet.
2017. ápr. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Többségében nem értünk egyet, de a fegyvertarás, bérezés, valamint az Európai Egyesült Államok részben osztom a véleményed(ez utóbbi viszont szerintem teljesen lehetetlen, levén, hogy ennyi különféle kultúra létezik itt).


Én belevenném a cigánykérdést is, mert -tetszik vagy sem- igenis létezik, többségük bűnöző(ne tessék a családi háttérrel jönni nekem mert én is szegény családban nőttem fel, de inkább elmentem esti érettségire,hogy dolgozhassak, nem pedig lopni, és azóta jobban élek, mint a szüleim sőt, az egyetemet is magamnak finanszírozom). A segílykét például elvenném, és csakis bejelentett állásban tevékenykedő emberek vehetnék fel -teszem azt- bruttó 200.000 Ft-os ber alatt.


A kerítéses részben viszont pont, hogy szigorúbban kellene venni a dolgokat: joval erősebbnek kellene lennie, kamerákkal, hőkamerákkal felvértezve, a menedékkerelmet pedig fel sem ajánlani nekik, hanem azonnal visszakíserni a határ túloldalára a delikvenst, mivel nem mi vagyunk az első biztonságos ország, bárki mondjon bármit is. Ha pedig ne adj' Isten a röszkei balhéhoz hasonlatossá fajulnának a dolgok, vagy megtámadják a katonákat/rendőröket(mint tette az egy kultúrált úriember tavaly; fajasábbal támadott meg egy katonanőt), nos, én ezesetben felhatalmaznám őket, hogy használhassák a fegyvert. Az USA-ban sokkal kevesebbért lelőnek...


A többivel viszont vagy teljesen, vagy részben, de egyetértek.

2017. ápr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

A rasszizmus két oldalú dolog, sokakra ok nélkül rásütik a rasszista bélyeget. A kisebbségek integrációját támogatni kell, de ehhez a kisebbségeknek is tenni kell. Amit viszont sehol se látok, az az, hogy a kisebbségek oldaláról jelentkező rasszizmus szóba kerülne, pedig ez is egy létező jelenség. A cigányság nem a rasszizmus miatt tart ott, ahol.


A melegházassággal nekem sincs bajom, és az oktatás terén is egyet értek veled, de ott komplett átalakítás kell. Egészségügyben detto.


Gazdaságpolitikailag az helyes, hogy a helyi vállalkozókra is hangsúlyt kell helyezni, de a kis- és közepes vállalkozóknak kell kedvezni a multikkal szemben.


Adópolitikában én a klasszikus jobboldali álláspontot képviselem, ami Magyarországon nem divat, ezért én támogatom az állami költségvetés méretének csökkentését.


Migránsok terén én a teljes határvédelmet látom megoldásnak. És egész Európának ebbe az irányba kéne mennie. Nem gondoskodhatunk egész Ázsiáról és Afrikáról. Önző álláspontnak tűnhet, de Európa nem tud mindenkit ellátni.


Az EU kapcsán én a nemzetek közti együttműködést támogatom, ez semmiképp sem egyenlő az Európai Egyesült Államokkal. Ennyi nemzetet nem tudsz összefogni egyetlen államban, de lehet köztük egy szoros együttműködés.


Az alkoholpolitikádat egyáltalán nem támogatom. A drogpolitika és fegyverliberalizáció meg igazából egy nehéz kérdés. Az orvosi felhasználás támogatható. Fegyverkérdésben pedig nagy a vita nemzetközi szinten is. Ha az állam hatékonyan fel tud lépni a bűnözéssel szemben, akkor felesleges a szabad fegyvertartás.


A környezetvédelmet én is támogatom.

2017. máj. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!