Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME VIK kar elvégzése...

A BME VIK kar elvégzése minimális programozási tudással mennyire húzós?

Figyelt kérdés

Mindenképpen Informatikai mérnöki képzést szeretnék letenni, a közép iskola rengeteg rossz tapasztalatot hagyott bennem ezért is döntöttem úgy hogy az ország legjobbjai közül válogassak mert szeretném ha az oktatás igényes színvonalú lenne.


Így találtam a BME-re. Alapvetően jól tájékozottnak tartom magamat informatikából, leginkább hálózatokból és jól tudok alkalmazkodni a kényszer helyzetekben azomban félek hogy programozásból elcsúszhatok. Sosem voltam jó belőle, nem is szeretem azomban igyekszek felhozni magamat hogy legalább egy fix alap szint menjen.


Ilyen szintű tudással félnem kéne a BME-től? És ha igen akkor tovább megyek, van értelme egyáltalán ebben a szakban gondolkoznom?



2021. febr. 9. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Minden azon múlik, az a "minimális" mennyire marad úgy az egyetemi évek során. Minél inkább nem változik, annál húzósabb.
2021. febr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

BME VIK-en minden egyes tantárgyat az alapoktól kezdve építenek még az elején.


Amikor bizonyos dolgokat triviálisnak tartanak és nem magyaráznak el, már értened kéne, mert előző félévekben elmagyarázták.


Ugyan ez van a programozásnál is.


Konkrétan egy Hello World programmal indul az egész. 0ról indítják el az egészet.


Nem várnak el lehetetlent és még nehéz dolgokat sem, csak azt hogy ha 1x valamit megtanítanak akkor arra ha homályosan is, de emlékezz...


Szóval simán bejöhet neked a VIK ha hajlandó vagy tanulni.

2021. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!