Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az MA emberi erőforrások a...

Ha az MA emberi erőforrások a cél jelenleg (most fogok érettségizni), akkor igazából szinte "mindegy", hogy a pszichológia, nemzetközi tanulmányok és a pedagógia szakok közül melyiket végzem el? A lényeg számomra az emberi erőforrások mesterdiploma.

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy szerintem önmagában egyikkel sem nagyon tudnék mit kezdeni, vagy azért többe vennének, ha pl pszichológus alapdiplomám lenne, mint egy pedagógiával? Remélem nem lett nagyon zavaros :) (a pszicholóhia a KRE-n; a nemzetközi tanulmányok a BGE-n; pedagógia pedig ELTE)

2021. febr. 9. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem biztos, hogy teljes kreditbeszámítással elfogadják őket, de ezen túl mindegy az alapdiploma. A HR-es MA-t viszont átgondolnám, mert nem kifejezetten piacképes. Nem véletlen, hogy HR-es alapszakról akik továbbmennek mesterre, többen mennek vezszervre és pénzügyre.
2021. febr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem mész már alapszakon emberi erőforrásokra, nem értem, ha ez a cél.
2021. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Ráadásul emberi erőforrások alapszak ponthatara jóval alacsonyabb mint a pszichológia ponthatara.
2021. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

"Miért nem mész már alapszakon emberi erőforrásokra, nem értem, ha ez a cél."


Jó kérdés, pláne ha még a pontok is meglennének hozzá. Hátha válaszol rá a kérdező.

2021. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Válasz a 2. válaszolónak:

Sajnos ott elég erős a matematika, MA-n úgy hallottam már más a helyzet, én meg matekból gyenge vagyok. Ezért döntöttem így, más ismerősöm is csinálta így, hogy pedagógiára ment, onnan most MA emberi erőforrások, és most HR-esként dolgozik, gondoltam így csinálom én is.

2021. márc. 23. 12:15
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
De pszichologian meg ott a statisztika, baromira nem egyszerű, amire meg épül a módszertan.
2021. márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Én Szocped után jelentkeztem most HR MA mesterre. Egyszerűen csak azért mert most más területen szeretnék dolgozni és nagyon nincs kedvem ismét 4 év alapképzésre járni. Elég a 2 év mester.


Sok sikert kívánok Kérdező!

2021. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
A pszicho kepzes szerintem nagyon hasznos es erdekes, am onmagaban a 3 ev nem tul sokat jelent, a raepulo 2 eves mester adja meg a pszichologusi vegzettseget, addig csak viselkedeselemzo leszel. Meglatasom szerint jobb egy olyan alapszakot csinalni, amivel bar most nem szeretnel semmit kezdeni es csak egy ugodeszkat jelent szamodra, de mindig ott lesz tartalekkent a fiokban, amihez nyulhatsz, ha valami tortenik. Sajnos a pszicho BA nem ilyen, azzal elhelyezkdeni a meglatasom szerint nem egyszeru, ott tenyleg az MA-val jelent igazan sokat (nem is ertem miert lett osztott a kepzes).
2021. márc. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves 8. kérdező! Igen egyetértek veled, számomra is érdekes a pszichológia, de mivel nem szeretnék pszichológus lenni, eléggé elvetettem ezt az ötletet. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)
2021. ápr. 9. 14:06
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Kedves kérdező! Pszichológusként simán tudsz hr-es lenni :) és a munka-és szervezetpszichológia szakirányon csomó hasonló tárgyad lesz, mint az emberi erőforrás MA-n lenne, de mégsem zárnád el magadat a többi területtől annyira, mint a nagyon specifikus HR mesterrel, szóval később könnyebben válthatnál, ha meggondolnád magadat. A BME Munka-és szervezetpszichológia képzése például nagyon színvonalas, sok HR vezető beosztású személy került már ki és jelenleg is kerül ki onnan. Ha felvesznek Pszichológia BA-ra, inkább csináld meg a mestert is szerintem. Kifizetődőbb lesz a későbbiekben, mint a HR MA.
2021. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!