Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények a nemrég újraindult...

Gizzardon kérdése:

Vélemények a nemrég újraindult Mezőgazdasági Vízgazdálkodás MSc-ről?

Figyelt kérdés
Nem sok információt találni erről a szakról csak a debreceni egyetem tantervét és kiváncsi vagyok milyen ez a szak, milyenek az elhelyezkedési lehetőségek, mennyire elismert külföldön. Gödöllőre jelentkeznék levelezőre.

#egyetem #agrár #SZIE #mesterszak #vízgazdálkodás #Vízfazdálkodási mérnök
2021. febr. 11. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyan, főleg állami szervekhez lehet vele bekerülni ahol én állami bértábla szerinti javadalmazásért nem szeretnék dolgozni. Ennek ellenére hiány lehet belőlük, mivel kevésbé vonzó karrier ez így. Persze a versenyszférához képest gondolom, hogy külföldön is hasonló lehetséges a helyzet. De egy hasonlóan jó példa : fizika tanárt a világon se találni sok iskolába. Aki ilyen irányultságú inkább elmegy műszaki területre tanulni. Ennek ellenére továbbra is 140 ezret kínálnak egy kezdő 25 éves fizika tanárnak. Megélni sem lehet belőle.
2021. márc. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az Msc-ről sokat nem tudok nyilatkozni, de két napja voltam egy állásinterjún ahova pont ilyen vagy hasonló végzettségű embereket keresnek a Nemzeti Földügyi Központnál, mezőgazdasági kutak szakreferensnek jelentkeztem. Mezőgazdasági kutak engedélyeztetésével foglalkozik ez a része az NFK-nak. Mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnök, hidrogeológus, agrármérnök vagy környezetmérnök végzettséget írtak az álláshirdetésben. Az interjú szakmai jellegű is volt azon kívül, hogy megkérdezték ugye, hogy jelenleg mivel is foglalkozom, mivel a jelenlegi helyemen is kormánytisztviselő vagyok és hasonló munkakörben dolgoztam eddig. A szakmai kérdésekre jól fel kell készülni, egy kettő volt amin elhasaltam sajna, de a nagy része ment szerencsére. És még lesz második körös interjú is szóval megválogatják az embereket jövőhéten derül ki, hogy mehetek-e második körre. A fizetés 240 nettó körül alakul és mellé van cafeteria, illetve utazási támogatás.(bérlet)
2021. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2: azért sokat elmond ezekről a mérnök szakmákról az, hogy 240-ért is ekkora verseny van, hogy válogathatnak.


Vannak olyan területek ahol ennyiért jelentkező se lenne, nem, hogy válogatás az emberek között.

2021. szept. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!