Megéri tanárnak menni?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri Irodalom-Nyelvtan-Testnevelés tanárnak lenni?

Általános iskola felsőbe szeretnék majd menni (ha oda megyek).

Meg most a fizetésre is gondolok, vajon pár év múlva milyen lesz?

Meg amúgy is egyáltalán megéri tanárnak menni?

Kérlek indokoljáktok meg a válaszotokat!



2021. febr. 11. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt fogja mondani, hogy anyagilag tuti nem éri meg..


De ha neked ehhez van kedved, és ebben lelnéd örömödet, miért ne?

Senki nem tudja, mi lesz 5-10 év múlva...

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy IT-felsővezetői bérek is lehetnek - mert nyilván ez sci-fi... :-DDD


Ha a szíved mélyén tanítani szeretnél, akkor hajrá!

2021. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is tanárnak szeretnék jelentkezni, szerintem, ha tényleg szereted és örömödet fogod lelni benne, akkor megéri. :)

A fizetés,hát hátha javul pár év múlva...

De ha ez a vágyad, akkor szerintem érdemes belevágni!

2021. febr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
Ha kicsi rendszerbe illezskdő birkákat akarsz kinevelni mint életcélod, akkor igen, ingyen is. Ha valóban tanítani szeretnél, értéket nyújtani szüleiktől elszakított zombik létrhozása helyett, akkor legyél magántanár vagy alternatív iskolai tanár, ha lesz még ilyen mire végzel..
2021. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól még hogy állami suliban tanít, nem fog belőlük birkákat nevelni. Másrészt ezt a zombi dolgot néha kicsit átérzem. A gyerekekből kiölik a lelkesedést a hosszú évek során, hogy majd engedelmes munkaerők legyenek. Nagyon sokat olvastam a témában. Gerald Hüther, John Holt, A.S Neill, Fóti Péter, Peter Gray...
2021. febr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!