Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazságügyi igazgatási,...

Igazságügyi igazgatási, munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási vagy közigazgatásszervező?

Figyelt kérdés

Tudom, sokan gondolják időpocsékolásnak ezeket a szakokat, de szeretném jelentkezésnél megjelölni valamelyiket (akár többet). Esetleg ha ért hozzá valaki, hogyan rangsorolnátok őket? (Elhelyezkedés szempontjából, esetleg nehézségi szint)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 12. 19:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%

Vannak, csak azt is tedd hozzá, hogy azoknál sokkal nagyobb is a szűrő meg a kibukás. Azt meg nem gondolhatod te sem komolyan, hogy a közigazgatásban ennél magasabb képzettség feltétlen kellene. Nem lehet mindenki ott sem jogász.

Mellesleg nagyon sokan rendőrségtől, honvédségtől végzik ezeket a szakokat előrelépés miatt, plusz pl. igazságügyiről menni lehet kriminológiára, ami nem is egy rossz szak, az tényleg ad egy elméletiesebb tudást.

Illetve kb. 4-5 féle mesterképzésre el tud menni ezek után, amik tovább bővítik a tudást.

2021. márc. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi használható szaktudásod nem lesz, csak kapsz egy állást, ahol betanitanak arra, hogy sablondöntéseket hozz, formalizált kérelmek alapján."


Elmondanám, hogy egy átlag jogász is ezt csinálja egyébként.

2021. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
38%
Igen, vannak buktatók és szűrők egy nehezebb szakon, de ha valaki jó munkát, jó fizetést, elismert szakmát akar akkor igenis tanuljon, küzdjön. Lehet, hogy egy közgáz szakon nem 5 órát kell készülni egy vizsgára, mint a fenti habi szakokon, hanem 3 napot, egy mérnökin meg sokkal többet, de meg is lesz az eredménye, ha az ember beleteszi az energiát. Persze el lehet menni ezekre a gyenge szakokra is, de ezek sokkal közelebb vannak egy OKJ-hez, amit kibővítettek pár kamu tárggyal, hogy lehessen értük egyetemi diplomát adni, különben a kutya sem akarná tanulni őket.
2021. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%

Aha, szóval akkor a közigazgatási jog (400 oldalnyi tankönyv), Büntetőjog 1-2, Polgári jog 1-2, Államelmélet, jogtörténet, Munkajog, pénzügyi jog, EU ismeretek szerinted alibi tárgyak? Ezeket tanulja pl. egy igazságügyi igazgatási szakos. Innen, ha ugyanazon egyetemen jogásznak akarsz később menni, a tárgyak 2/3-át be is számítják, és már nem 5 éves lesz a jogász szak.


Annyiban van igazság, hogy kár volt az igazgatás-szervezőt ígx kettészedni, az önmagában egy stabil szak volt, amivel a közigben bárhová mehettél, ez tény, de így sem teljesen haszontalan tudás. Nem tudom a kérdezőnek mi a célja, ha nem szándékozik 5 éves jogászt végezni kapásból (amivel önmagában ugyancsak gépies hivatali sablonmunkát fog végezni, ha nem megy tovább ügyvédi, vagy ügyészi, bírói pályára, de az megint rengeteg idő és jó kalcsolatok), akkor maradnak ezek a szakok. Ezzel a lendülettel, mivel mindenhez kapcsolat kell, akkor tényleg mindegy ha nem csinál semmit, így nem szabad feldogni szerintem. Alapnak, ha nem tudja mit akar, tökéletes. Mindenkinek nem lehet mondani, hogy menjen mérnöknek, informatikusnak mert az a jó, azzal tuti állása lesz.

2021. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
35%

Az alibi tárgyak alatt az ilyen Államelmélet, Közszolgálati Logisztika, Integritásmenedzsment stb. dolgokat értem, ami semmi releváns tudást nem ad, csak pont arra jó, hogy kitöltse mind a 6 félévet. Mit érsz azzal, hogy megtanulod, hogy II. István király milyen törvényt hozott a serviensekről? Semmit. Én ilyeneket tanultam az NKE-n. Hát ennél annak is több értelme lett volna, ha a tanár futtatott volna velünk 5 kört az épület körül..


A jogi tárgyakról meg aztán ne is beszéljünk ezeknek a szakoknak az esetében. Lebutított, végtelenül leegyszerűsített módon tanítják őket, nehogy megbukjon a társaság fele. Szerinted 2 félév polgári jog mire elég? Jogi egyetemen vagy 5 félévet tanítják és az egyik legkemenyebb tárgy, rengeteg bukással. Igazgatás szervezőn meg a többin meg tanulnak egy kicsit a szerződésekről meg az öröklésről, aztán ennyi is. Én a polgári jog vizsgámra 1 napot tanultam, 4es lett. Jogi egyemeten egy napnyi tanulással nullást kaptam volna. Többi jogi tárgy is egy nagy vicc volt.

2021. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt nem tudom mit lehet 5 félévet tanulni polgári jogot. A való életben a legtöbb munkakörben tényleg csak a szerződésekkel meg a gazdasági társaságokkal találkozol, ahhoz meg tényleg elég ez a jog, ezzel már nem leszel satu h.lye az adott témában, és a feladatok 90%-ához elég ez a tárgyi tudás. Én pont azt mondom, hogy hivatalba ez egy nagyon jó gyakorlatias jellegű szak. Annak mi értelme, hogy jogon 2 félév római jogot meg latint tanulsz? Annak aztán tényleg alig van haszna a mindennapokban. Jogbölcselet meg ilyen baromságokról nem is beszélve, magyar és egyetemes alkotmánytörténet, filozófia, szociológia. Ez tényleg csak arra jó, hogy legyen valami, ami miatt nehogy 4 év alatt elvégezhető legyen egy jogász, .ert akkor hogy lehetne osztatlan képzés, meg hogy adhatna doktorit (ezt se értem, miért ad doktorit a jogász).
2021. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
55%
Nem is az itt a lényeg, hogy mennyire hasznos, amit tanítanak, hanem hogy a közigazgatás siralmasan rosszul fizet, ezért nem is érdemes ilyen szakra menni.
2021. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
82%
Sose lehet tudni hosszútávon mi lesz. Láthatod, hogy a honvédség is évekig rosszul fizetett (mondjuk akkor sem annyira), aztán úgy megemelték a béreket ott is, hogy már lassan a támogatásra is támogatást adnak és egy középfokú végzettségű tiszthelyettes is nettó 200-as fizuval kezd kb, egy tiszt meg 300 fölött bőven. Akár a közigazgatásban is jöhet egy béremelés később, mert már mindenki fújja, hogy gáz a 30 évvel ezelőtti szorzóval játszani 2021-ben, hogy aztán még a garantált bérminimumra is bérkompenzáció kelljen, mert amúgy egy középfokú végzettségűnek nem érné el a szorzója még azt sem, pedig azt kötelezőek megadni. Viszont személyes tapasztalatom alapján tudom mondani, mivel én is dolgoztam közigazgatási intézményben egy ideig, hogy annál lustább, tengő-lengő állás nem sok van a világon. Beledögleni senkit nem láttam még a munkában, olyat viszont igen, hogy valaki a napi 8 órából 2 órát kávézott 2 órát híreket olvasott, 2 óra ebédszünet, a maradék 2 órában meg pár aktát összerendezett a szekrényben. Szóval akik ott vannak közigben, azok nagy része nagyot nézne ha piaci alapon kellene megélnie.
2021. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Hát egy jogi egyetemen azért kell sok félév polgári jog mert a polgári jog a legbonyolultabb és legsokrétűbb jogág. Egy jogásznál nem az a cél, hogy ne seggghülye legyen az adott jogághoz, hanem, hogy alkalmazni tudja a mindennapi munkája során és képes legyen akár egy több tucat oldalas szerződést is megírni. Ha pedig nem érted, hogy a római jog miért fontos egy jogásznak, akkor még annyit sem értesz a joghoz, mint egy átlag köziges.


Én nem biznék annyira, hogy hosszú távon jobb lesz a közigazgatásban dolgozni anyagi szempontból. A közigazgatás szinte minden országban rosszul fizetett, ez nem magyar sajátosság. A honvédelem más tészta, ráadásul a mostani kormánynak kifejezetten fontos a Honvédség, de az allamigazgatas nem.

2021. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
65%

"Ha pedig nem érted, hogy a római jog miért fontos egy jogásznak, akkor még annyit sem értesz a joghoz, mint egy átlag köziges."


Ja tényleg nem értem, hogy Julius Caesar meg a Augustus kori principátus miért fontos... de úgy a joghallgatók 90%-a is hasonlóan gondolkodik, persze itt GYK-n csak ilyen fontosodó, kukacoskodó, magukat strébernek mutató trollok vannak, akik szerint még egy filozófia, meg egy 20-ad rangú akármi is nagyon fontos nagyon jó, meg anélkül nem lehetne megélni...


Nekünk polgárjogon annyi volt, amikor én tanultam, hogy az elején meg volt említve, hogy a jogban a közjog és a magánjogra való osztás az a rómaiaktól ered, és ennyi. De ha nem teszik hozzá, hogy Rómából ered, akkor is nyugodtan aludtam volna, ha nem tudom az eredetet, csak azt, hogy van.

2021. márc. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!