Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Összehasonlítva a jogász szak...

Összehasonlítva a jogász szak nehezebb mint a munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási?

Figyelt kérdés

Egyértelműen nehezebb, vagy ez esetleg olyan mint az orvosi vs. gyógyszerészeti?

Sok orvosis mondta, hogy neki speciel egyértelműen nehezebb lenne a gyógyszerészeti...


Érdemes csak azért a jogászra menni, mert lazán lesz 470 pontom?


A munkaerő piacon melyik diploma ér többet, ha csak az 5 éves osztatlant és 3 éves és alapot nézzük?

Vagyis pl. pusztán a jogász diplomával mennyire lehet rögtön fizető állást is találni, ha az élet úgy hozza, hogy kell?



2018. aug. 17. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy kreált szak, amit az elmúlt években találhattak ki és választották külön valamilyen másik szaktól. A jogász szak ezzel szemben több évszázados múltra tekint vissza. Nem gondolom, hogy a munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási szakkal hamarabb találnál jól fizető állást, mint jogi diplomával, mivel az emberek azt sem fogják tudni, hogy mi az.


Egy orvo

2018. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mert a jogász, mint szak az több száz éve magától jött létre, nem kreálta senki? :)


Amúgy a munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási eleve csak 3 éves, míg a jogász 5.


Ahhoz képest: [link]



[link]


Amúgy nyílván mindkettővel más jellegű munkák érhetőek el, de ha nem szeretnék sem ügyvéd, sem bíró, sem ingyen bírósági fogalmazó lenni, akkor igazából felejleges jogásszá válnom, nem?

Kivéve ha esetleg jogász diplomával a legtöbb pozició így is betölthető, ami munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatásival... Így van ez?

2018. aug. 17. 12:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Én MKTB-n tanulok (ez a munkaügyis szak rövidítése) , jók az elhelyezkedési lehetőségeink meg ahogy az előttem válaszoló írta, ez egy kreált szak inkább, el lehet végezni okj-s képzésként is. Attól függ mi érdekel jobban, ha egyértelműen a jog akkor jogászképzésre menj, ha még nem annyira tudod, akkor mktb, aztán ha nem jön be , újrafelvételizhetsz jövőre. Én speciel nem vagyok megelégedve a szak nyújtotta képzéssel különböző okok miatt, így a jogászt ajánlanám. De ha bármi kérdésed van írj rám priviben (:
2018. aug. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!