Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Marketing tényleg ilyen...

A Marketing tényleg ilyen tantárgy vagy csak nekünk oktatják rosszul?

Figyelt kérdés

Mérnöki szakra járok és felvettem egy kötelező marketinghez kapcsolódó tárgyat, ami csak részben szól a marketingről.


Eddigi előadások rettenetesek voltak. Előadónak phd-ja van témában mégis úgy kb olyan szintű az előadás, mintha valaki random beesett volna a gép elé (mert online óra van) és kb 1,5 órán át bulls--telne egy témáról.


Lényegében semmi megfoghatót nem tanultunk. Ha ez a ZH anyaga, akkor már most megírnám csillagos ötösre.


A Marketing tényleg ilyen tantárgy? Eddig azt hittem, hogy stabilabb lábakon áll és mondjuk piackutatás vagy ehez fogható egyértelműbb dolgokat tanulunk és nem olyan 0 jelentésű mondatokkal traktálnak minket, hogy "Fel kell készülni a környezeti változásokra".



2021. febr. 13. 16:50
 1/4 A kérdező kommentje:
A legviccesebb, hogy eddig marketing órán voltak a legrondább és kínosabb diasorok egyetemi pályafutáson során.
2021. febr. 13. 17:23
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök aggyal megértem, ha szenvedés a marketing, nekem is az volt.

Én kereskedelem és marketing szakon húztam le 3 félévet, mire rájöttem, hogy ez az egész túl megfoghatatlan nekem.

Most gazdinfón vagyok, másoknak ez lenne szenvedés, de én nagyon szeretem :D

2021. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg leírhatnád, hogy mikről bulls-tel, mert így nem lehet mihez viszonyítani.
2021. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az az érzésem ott is vannak mélyebb felkészültségű, meg gyengébb oktatók. Kifogtál egy gyengét. A marketing lehet színvonalas, érdekes is.

Kérdés egyébként, hogy ezen a pályán etikailag meddig mész el, mennyire vagy hajlandó egy üzleti cél, modell érdekében manipulálni (átverni?) az embereket.

Akad egy sor sötét példa erre.

2021. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!