Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemváltás felvételivel?...

Egyetemváltás felvételivel? Fizetési kötelezettség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit hosszú lesz a történetem, amiért előre is bocsánatot kérek. 2019 szeptemberében kezdtem el az első szakomat a Debreceni egyetemen, ahol rájöttem, hogy ez nem az én világom, így a második félévem pasziváltattam és újrafelvételiztem szintén erre az egyetemre, de más karra és más szakra. 2020 szeptemberétől elkezdtem az új szakot, ahol nem teljesen úgy alakultak a dolgok, ahogyan azt képzeltem, így újonnan rá kellett jönnöm, hogy ezt sem fogom tudni csinálni. Megcsináltam a vizsgáim és most a tavaszi félévemben aktív leszek, ahol szabválokat és testnevelés tárgyat teljesítek. Eközben beadom a felvételi jelentkezésem immáron harmadjára, viszont ez esetben egy másik egyetemre az eddigiektől eltérő szakra (Miskolci). Nos, tudom, hogy fura és rossz dolog a folyamatos változtatás, én sem így képzeltem a dolgokat, de most jöttem rá, mit is szeretnék később csinálni. Összességében tehát 3 államilag támogatott félévem megy el, ezzel tisztában vagyok. Viszont azt szeretném kérdezni, hogy ha kiiratkozok egy adott egyetemről, de ugye 1 éven belül másik egyetemen más szakot kezdek, abban az esetben lesz bármilyen fizetési kötelezettségem az első egyetem felé? (Azt tudom nyilván, hogy később az összes igénybe vett államilag támogatott félévem le kell dolgoznom.) Illetve az én esetemben a harmadik elkezdett szak képzési idejének másfélszerese áll rendelkezésemre megszerezni a diplomát, vagy ezt már az első szaktól számolják?

Köszönöm előre is, ha elolvastad és a segítségeket is!



2021. febr. 15. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"ugye 1 éven belül másik egyetemen más szakot kezdek, abban az esetben lesz bármilyen fizetési kötelezettségem az első egyetem felé?"


Nem lesz, pont azért, mert egy éven belül új szakot kezdesz.


"Illetve az én esetemben a harmadik elkezdett szak képzési idejének másfélszerese áll rendelkezésemre megszerezni a diplomát, vagy ezt már az első szaktól számolják?"


Mindig a megkezdett szakon elölről kezdődik, tehát, ha te most elkezdesz egy 6 féléves képzést, akkor legfeljebb 9 félév alatt el kell végezned.


A többit jól írtad (pl. nem fizetni kellene hanem ledolgozni).


További szép estét!😀

2021. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! További szép estét! Ment a zöld kéz! :)
2021. febr. 15. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!