Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így is többlet pontnak számít...

Így is többlet pontnak számít az emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Van már egy Bsc, Msc diplomám. Most újra felvételizem alapszakra. Azt tudom hogy a diplomám eredményéből fogják számolni a pontokat. De plusz pontnak nálam is figyelembe veszik a nyelvvizsgát és az emelt szintű érettségit?

2021. febr. 15. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Érettségire nem kaphatsz pontot egyáltalán, ha a felvételi pontjaid számítása a diploma minősítése alapján történik. Ezen kívül viszont kaphatsz pluszpontokat, pl. nyelvvizsgára.
2021. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adhatnak plusz pontot a nyelvvizsgára, de az kevesebb lesz, mint a 28 ill. 40 pont.
2021. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2. Forrás? Mert szerintem a nyelvvizsgára a normál szabályok szerint jár a többletpont, csak az emelt szintű érettségire nem adható pont a fenti esetben.
2021. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, csak ha egyébként az érettségi is lehet többlet pont mint a nyelvvizsga akkor miért nem veszi figyelembe mint többlet pont. Ez így szerintem logikátlan
2021. febr. 16. 13:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az a szabály, hogy vagy érettségi eredmények alapján történik a pontszámítás, vagy pedig a diploma minősítése alapján. Vagy az egyik, vagy a másik. Ha az érettségi alapján, akkor nem számít a korábbi diplomád, ha pedig a diploma alapján, akkor pedig érdektelen az érettségi, ideértve az emelt szintű érettségit és az arra járó többletpontot is. Ezt leszámítva azonban jogosult vagy többletpontra (pl. az említett nyelvvizsga miatt), de nem az érettségihez köthetően.


Én ez ügyben már hosszasan leveleztem a felvivel, mert nekem is az volt a tervem, hogy a 4-es diplomámra ha kapok 370 pontot, akkor egy min. 45%-os magyar és egy min. 45%-os történelem emelt szintű érettségivel megvan a maximális 100 többletpontom, és jelentkezem állami támogatott jogász képzésre 470 ponttal. De így ez nem lehetséges.

2021. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!