Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van jelentősebb különbség a...

Van jelentősebb különbség a hazai orvostudományi egyetemek között?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a klinikák és gyakorló helyek felszereltségére, oktatás színvonalára, tananyag mennyiségére. 4 orvosi egyetemet jelöltem meg a felvételinél (SOTE, Szeged, Pécs, Debrecen). A nyílt napok alapján kialakult egy kép a fejemben az egyetemekről, de sokat segítene ha egy hallgató szemszögéből kapnék választ a kérdésemre. Hallottam különböző sztereotípiákat is az egyetemekről, pl. a SOTE-n sokkal szigorúbbak a tanárok, jelentősen többet kell tanulni, itt a legfejlettebb a felszerelés. Ezek igazak? Előre is köszönöm a válaszaitokat.

17/L



2021. febr. 18. 10:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Mindegyik magyarországi orvosi egyetem világszínvonalú, minden tekintetben (persze ugyanez a kórházakról meg nem mondható el...). Bármelyikre jutsz el, megkapod a megfelelő tudást.

A SOTE olyan szempontból érdekesebb, hogy az világhírű (mondjuk mert a fővárosban van), de ha máshol szerzel diplomát, az nem lesz emiatt értéktelenebb.


(Van egy ámokfutó az oldalon, aki szerint a vidéki egyetemek sarlatánképzők. Ha esetleg megjelenne, nem kell vele foglalkoznod.)

2021. febr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kétségem nem volt afelől, hogy nem kapok elegendő tudást és lehetőséget a felkészülésre. Igen, dicsérik a magyar orvosi egyetemeket, ezért is mertem megjelölni mindegyiket. Nagyon köszönöm a válaszod, ezek szerint nyugodt szívvel mehetek bármelyikre, ha felvesznek. Haha rendben, köszi a tanácsot! :)
2021. febr. 18. 11:20
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell azért túlozni, egyik magyar egyetem sem világhírű. A képzés valóban megüti a mércét az orvosi szakoknál, de nem kell/szabad túldimenzionálni.
2021. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%
Nincs túldimenzionálva semmi... A SOTE tényleg világhírű.
2021. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Tanterv tekintetében vannak kisebb különbségek, de a tananyag nyilván ugyanaz, csak a leadás üteme(hány félév, mikor van vizsga) lehet más.
2021. febr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Magyarországon a SOTE és az Állatorvostudományi Egyetem is világhírű, ezt több helyen is olvastam.
2021. febr. 18. 12:15
 7/20 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm a válaszod!
2021. febr. 18. 12:18
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Én Debrecenről hallottam, hogy a felszereltség kicsivel jobb a többinél. Budapest az Budapest, rengeteg minden van ott.

Pécs és Szeged is jó, szép városok, bár nekem túl déliek.

A legtöbb értelmes rangsorban a SOTE semmivel nincs előrébb a többinél, sőt, bár a különbségek minimálisak. Kétlem, hogy az embereknek bármit mondana a Semmelweis, mint egyetem külföldön, jobban, mint a többi, de amúgy sem ez a lényeges. Kétlem, hogy világhírű lenne.

2021. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Órákig lehetne vitatkozni azon, hogy mitől számít egy egyetem világhírűnk vagy mitől nem. Nem lényeg. A magyar orvosképzések valóban elismertek nemzetközi szinten, de nem azért, mert kimagaslóan jók lennének nemzetközi összehasonlításban, hanem mert ár-érték arányban közel verhetetlenek.

Az a baj, hogy amikor a különböző nemzetközi egyetemi rangsorokat összerakják, általában olyan tényezőket vesznek figyelembe, mint a hallgató/oktató arány, kutatási eredmények, nemzetközi kapcsolatok száma... stb., amivel semmi gond, de ezek téged, mint hallgatót nem érintenek, mert ezektől se jobb, se rosszabb orvos nem leszel. Nyugodtan jelentkezz bármelyikre, a világon mindenhol szívesen fogadják a magyar orvosi diplomát!

2021. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Hol olvastátok ezt, hogy a SOTE világhírű? Az Educatio és egyéb toborzási platformok, a SOTE vezetői, oktatói, hallgatói és a kormányzati szereplők nem számítanak, mert elfogultak.


Az Állatorvotudományi Egyetem meg különösképpen érdekelne.

2021. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!