Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a pszichológus...

Mi a különbség a pszichológus és a pszichiáter között?

Figyelt kérdés

2017. márc. 13. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
egyiknél csak dumálsz, a másik "gyógyszert" ír
2017. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
A pszichológus bölcsész,a pszichiáternek doktori diplomája is van.Tehát a pszichológus többnyire csak a lelki problémákkal foglalkozik,a pszichiáter a szervi gondokkal is,azok összefüggéseivel,ezért írhat fel gyógyszert.
2017. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
A pszichológus terápiás képzés után lehet terapeuta is, aki pszichés gyógyító módszerekkel kezel.
2017. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Egy egy hónappal ezelőtti válaszomból bemásolok, abból szerintem érthető:


"

"A pszichológus kezel.

A pszichiáter gyógyszerez."


Természetesen ez egy erősen kisarkított verzió, de igaz, és a pszichiáterek és pszichológusok legnagyobb része világszerte egyetért ezzel az állítással.

"

2017. márc. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
70%
A pszichiáter már súlyosabb embereket kezel, gyógyszerrel.
2017. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
A pszichiáter megsokkolhat és bezárathat hónapokra, a pszichológus max rosszallóan néz rád.
2017. márc. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
A pszichiáter beszélgetésekkel táratja fel veled a saját megoldandó gondjaidat, s fantasztikusan sokat segít-gyógyszer nélkül-, a pszichiáter gyógyszert ír, a gondok nem múlnak el.Egy jó pszichiáter 30 éve segített rajtam olyannyira, hogy mai napig semmi gond!!!!!
2017. márc. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
elnézést, természetesen a pszichológus a gyógyszer nélküli, aki sokat segített rajtam 30 éve!!
2017. márc. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus nem orvos. Az emberi viselkedéssel, gondolkodással, érzelmekkel, tehát a lélekkel foglalkozik, ezek egészséges és kóros működésével és fejlődésével, az egyes embernél és társadalmi szinten is. Diplomáját tudományegyetem szerzi, általában Bölcsészettudományi Karon, de az ELTÉ-n például a Pedagógiai és Pszichológiai Karon. Nincs képesítése gyógyszeres kezelésre.

A pszichiáter orvos. Ő ugyanolyan orvosegyetemet végzett, mint bármilyen más orvos (belgyógyász, háziorvos, sebész, gyerekgyógyász stb.), csak az ő szakterülete a test és a lélek összefüggése. Tehát a szervi alapú mentális zavarok a fő vizsgálati és kezelési területe, pl. skizofrénia, mániás-depresszió. Ő írhat fel gyógyszert.

Lehet átfedés a munkájukban, például mindkettő lehet pszichoterapeuta, de sokszor előfordul, hogy a pszichiáter úgy érzi, kompetenciájának határhoz ért, és inkább egy pszichológus segítségét javasolja, vagy fordítva, a pszichológus látja úgy, hogy itt pszichiáteri segítségre van szükség. Az is előfordul, hogy mindkét szakemberre, az együttműködésükre van szükség egy betegnél.

2017. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Én jósnőhöz járok, gyógyszeres kezelésre a borozóba.
2017. márc. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!