Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi történik akkor, ha állam...

Mi történik akkor, ha állam fizeti az egyetemet, de én "meggondolom" magam mondjuk egy év után?

Figyelt kérdés
Vissza kell fizetni a 2 félévet az államnak vagy nem?
2021. febr. 19. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha egy felhasznált állami támogatású félév után nem folytatod tovább a tanulmányaidat, annak nincs semmilyen következménye azon felül, hogy elhasználtál egy félévet a 12 állanilag támogatott félévből. Amint az állami támogatású következő (második) félévet is elkezded, s utána bármikor otthagyod az egyetemet végzés előtt (akár tanulmányi, akár egyéb okból), visszafizetési kötelezettséged keletkezik. A felhasznált állami támogatás végösszegének a felét kell kamatostól visszafizetned. Alapvetően úgy kezelik, mintha adótartozásod lenne az állam felé.
2021. febr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót, szóval fél év van rá, hogy eldöntsem "tudom-e/akarom-e" baj nélkül
2021. febr. 19. 10:03
 3/3 anonim ***** válasza:
#2: Pontosan. Szerintem egy félév igazából elég is arra, hogy eldöntsd, neked való-e az adott egyetemi képzés, hiszen mondjuk ha nagyon nehéznek érzed, nem mennek az első félév végi vizsgák, több tárgy teljesítése nem sikerül, akkor lehet, hogy tényleg kár erőltetni. Ha viszont az őszi félévben jól érzed magad, sikereid vannak, reálisnak látod a végzési esélyeidet, akkor nagyon is érdemes továbbcsinálni, és felhasználni az állami támogatást.
2021. febr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!