Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jogász szakra megyek,...

Ha jogász szakra megyek, találok majd munkát?

Figyelt kérdés
Nincsenek túl sokan a jogászok/ügyvédek?
2021. febr. 19. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen választ vársz? Ha kőművesnek mész el akkor lehet hogy nagyobb eséllyel igen a válasz de semmi nem biztos. Hogy sikerül végezned lesz-e kapcsolatod, összeköttetésed, valóban megtanulod a szakmát vagy csak kijárod az iskolát?
2021. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vagyunk jogászok, de rengetegféle jogi munka van. Ha ügyvédkedni szeretnél és vidéken, akkor nem biztos hogy egykönnyen lesz melód. Ha hivatali munka is elfogadható, akkor azért nagy eséllyel lesz (a jogászok nagy része a közigazgatásban helyezkedik el), a fővárosban meg rengeteg magán- és közszférás lehetőség is van. Minél menőbb állásra vágysz, annál inkább ajánlatos már az egyetem alatt gyakornokoskodni valahol (ugyanis a tapasztalatot itt is nagyra értékelik, másrészt egyetemistaként talán még könnyebben elfogadod, hogy szar vagy akár semmilyen fizetést se kapsz). Én speciel nem csináltam, de lehet hogy kellett volna, akkor 30-on túl nem bénáznék az álláskereséssel. :)
2021. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!