Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történészek ből tulkepzes van?

Történészek ből tulkepzes van?

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
egyértelműen igen
2021. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Igen.

Több történészt képeznek, mint amennyire a jelenlegi helyzetben szükség van.

2021. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
2. bármely helyzetben
2021. febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Tudom régi kérdés már, de én valahogy nem ezt tapasztalom, és nem ezt mesélik az ismerőseim se.


Én nem tudom honnan jön ez a túlképzés dolog... Nézzétek meg mennyi volt a ponthatára a törinek, és mennyi a gyógypedagógiának, és közgazdásznak! Ők is túl lenének képezve?


Manapság az olyan szakmákat, mint történész, filozófus, szociológus, de már a pszichológust is értelmetlennek tartják, mert nem divatosak, mint egy közgazdász, mérnök, menedzser, vagy az örök kedvenc: a jogászok.


Látjátok ti milyen kevés a fiatal és jó töri tanár? Tudjátok mennyi nagy név távozott el, és a helyükre nem lép senki sem? Tudjátok, hogy sok könyvet például már csak antikváriumokból lehet beszerezni? Hahó! Fogy a forrás és vele együtt a tudás!!!


A bölcsészet egyik legnagyobb felelőssége az, hogy megőrízd és vagy bővítsd a meglévő tudást, majd közvetítsd. Ezt az a baj nem is veszik figyelembe... Míg egy mérnök például képes mindezt fizikálisan megvalósítani egy épülettel, autópályával, gépekkel, addig egy történész például tanulmányokkal, előadással, kutatással és az ezekből összetevődő könyvekkel illetve publikációkkal tudja igazán átadni. Mindkét személy dolgozik, csak más úton.


Igen, a legtöbb munka múzeum, levéltár, és egyetem/suli tehát olyan nyugis melók (feltéve ha nem középsuli). De van aki ezeket is szereti, és örömét is leli benne. És ha van nyelvtudása is, akkor már külföldön is folytathatja, ami jobb megélhetés, és még ÉLVEZI IS BA***A MEG!


Szóval a történészeknek is van ugyanannyi létjogosultságuk, mint minden más szakmát végzetteknek!


Aki meg haszontalannak tartja az egész történelmet, az megérdemli, hogy megismétlődjön vele, és jól taknyán tenyerelje!

2021. aug. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4.! A kérdés nem a történészek létjogosultságára irányul. A mi egyetemünkön az alapszakosok közül 2 ment mesterszakra, a többi nem helyezkedett el ilyen irányban. A mesterszakot végzők pedig az egyik professzor intézetében dolgoznak.Azt láttam, hogy az alapszakosok szinte kizárólag a legyen egy diplomám címszóval és az alacsony ponthatár miatt mentek erre a szakra.
2021. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

5. Ezt teljesen megértem, és köszönöm, hogy további információkat osztottál meg! Azonban, ahogy le is írtad az ilyen események miatt lesz lehúzva egy szak. Ezzel meg az lesz a baj, hogy senki nem fog foglalkozni egy olyan tudományággal, ami valójában egy látás-, gondolkodásmódot ad ajándékba elsősorban, csak utána az anyagiakat. Lehet nem milliomos lesz az ember, de egzisztenciát, ha tesz érte, úgyszintén kiépíthet.


Én csak azt nem szeretem, amikor tömegesen lenéznek azért, mert másban is élhető lehetőséget látok, nem csak az éppen felkapott szakmákban.


Ezt azért mondom, mert sokan szeretnek felmenni a netre, elolvasni 4-5 fórumot, megnézni 1-2 videót, és már azokat használják fel arra, hogy mi hasznos és mi nem. Sokkal jobb lenne ha a saját gondolataikat rendeznék, és csak ezután vetnék össze másokéval.

2021. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!