Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lehet Történészetet/Régész...

Hol lehet Történészetet/Régészettett tanulni? És pontosan mi a dolguk Magyarországon? Magyar régészek is jelen vannak külföldön? A történészek mit csinálnak Magyarországon? Gondolom teljesen más a Történész és a töritanar.

Figyelt kérdés

2017. ápr. 5. 14:38
 1/8 A kérdező kommentje:

És még mielőtt bárki is írná tudom hogy nem olyan mint a filmekben :D

Legszivesebben Egyiptomba és Görögországba szeretnék eljutni.

2017. ápr. 5. 14:51
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen szettett akarsz te tanulni?
2017. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nagy az érdeklődési köröm :) most épp ismerkedek a latinnal de szankszkritül is meg akarok tanulni.Érdekel az ókori Róma,Görög ország emellett a vikingek,az inkák,a sötét középkor,Egyiptom,2.világ háború .

Szóval elég sok minden érdekel és tanulni is szeretek:).

2017. ápr. 8. 10:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló csak beszólt, mert rosszul írtad le a régészetet. Engem különösebben nem érdekel, de amúgy tényleg borzalmas a helyesírásod.


Felvi.hu-n utána tudsz járni, hogy hol tanítják a szakokat. Régészet az ELTE-n, SZTE-n, PPKE-n, PTE-n és asszem még Miskolcon van, de ott csak max alapszakként. A magyarországi szakokon elsősorban mindenhol a Kárpát-medencére koncentrálnak az oktatásban, külföldi területekről csak minimálisan tanítanak. Egyetlen kivétel az ELTE, mert ott van közel-kelet szakirány régészeten belül.

Magyarországon a legtöbben múzeumokban dolgoznak, a múzeumok gyűjteményeit kezelik és emellett ásatásokon dolgoztak. A legtöbb esetben menőásatásokra kerül sor, amikor építkezések előtt/közben rohamtempóban ki kell menteni a leleteket és le kell írni a régészeti jelenségeket. Nagyon sok ásatás szokott lenni itthon, a Kárpát-medence tele van lelőhelyekkel. Persze van lehetőség csak és kizárólag tudományos kutatásokkal és oktatással is foglalkozni, de ezek a szakemberek vannak kisebbségben.

Külföldre is mehetsz magyar régészként természetesen, de nem jellemzőek a magyar külföldi expedíciók. A PPKE szokott Oroszországban és valahol a Közel-keleten ásni, de másról hirtelen nem is tudok.


Egyetemek közül itthon az ELTE-t ajánlom a leírt érdeklődési köreid alapján.

2017. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm :)

Másodszor meg igen tudom tényleg borzalmas a helyes írásom és igen csúnyábban írok mint az orvosok :D.

De azt tudtad hogy akik csúnyán írnak átlagosabban nagyobb az inteligencia szintjük ? (ne érts félre nem vagyok egoista és nem is kérkedek :D )

2017. ápr. 9. 23:37
 6/8 anonim válasza:

Tökéletesen értem a lelkesedésedet, és eléggé magamra ismerek a soraidban. Egyébként egy időben én is régésznek készültem.


Ne foglalkozz azokkal az emberekkel, akik folyamatosan "arrogánsnak" meg "beképzeltnek" gondolnak. Feltételezem te is folyamatosan megkapod ezeket a jelzőket...

2017. ápr. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Badarság, hogy ne foglalkozz a kritikával... Egyszerűen el kell rajta őszintén gondolkozni, hogy jogos-e a kritika.

A grafológia pedig áltudomány. :)

2017. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2017. ápr. 17. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!