Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 24 évesen van még lehetőségem...

24 évesen van még lehetőségem visszaülni az iskola padba?

Figyelt kérdés
Szóval miután megkedveltem az iskolát és találtam barátokat, onnantól mindig csak sulizni akartam és ez sikerült is. Sajnos előtte nem találtam meg a helyem, lógtam sokat és volt sok iskolai váltásom de mióta megtaláltam a helyem azóta szeretem az iskolát és élvezem is, még akkor is ha új osztályba kerülök, mert már megtanultam beilleszkedni és szocializálódni. Sajnos 2019-ben tanulhattam volna még egy nappalis szakmát 2 évig de ennek érettségi volt a követelménye és az meg nem sikerült ezért ki kellett iratkoznom és azóta nem találom a helyem. Elvégeztem már egy nappalis szakmát, utána érettségi felkészítőn is voltam, majd az érettségis szakma csak erről lemaradtam mert ki kellett iratkozni. Nagyon szeretnék még tanulni és iskolába járni de félek nem lesz olyan mint a nappali tagozat korszakában, meg gondolom ebben a korban csak estin lehet még? Annyira visszahúz a szívem az iskolába, nagyon sok időt töltöttem el semmittevéssel itthon és nem szocializálódtam, suliban nem éreztem a terhet, a felelősséget, tök jól elvoltunk a tanárokkal is, osztálytársakkal, volt 1-2 olyan akit nem kedveltem de ettől imádtam. Sokszor úgy fogom fel, mintha már nem lehetne egyáltalán iskolába mennem hisz 24 leszek 2 hónap múlva azt már jártam egy szakot nappalin és ott az érettségi felkészítő osztály 2 évig de az mondjuk nem szakma. Nem tudom szerintetek lehet még ilyen idősen is vissza menni az iskolába tanulni és újra élni mikor iskolás voltam? Volt itt olyan aki esetleg vissza ment még tanulni miközben dolgozott és hasonló volt mint mikor rendesen sulizott? 24L

2021. febr. 28. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát elsősorban a tanulás miatt kéne ugyebár iskolába járni, nem csak a szocializáció miatt. Én erre mindig azt mondom, hogy tanulni sosem késő, de ehhez kellenek célok is, amik motiválnak téged. Elsősorban az érettségit kéne letenned, aztán választani valamilyen szakmát. Azt e kérdést tedd fel magadnak mindig, hogy mire lehetnél büszke, ha most a jövő önmagad látnád. Aztán meg tegyél érte basszus, ne legyél ilyen bizonytalan. Ha csinálni akarsz valamit le kell szarnod hogy szerinted mit lehet meg mit nem, csak csináld és a cél lebegjen a szemed előtt.
2021. febr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1.írtam is hogy nem csak azok miatt hanem maga az iskolába járás miatt is és persze hogy tanuljak még valamit.
2021. febr. 28. 18:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Estire mehetsz vissza. Más lesz, mint a nappali, de remélhetőleg a társaid is hozzád hasonló helyzetben vannak, hogy felnőttként pótolják az érettségit. Lesz ott gyári munkás, meg szakmunkások is, különböző szakmákból.
2021. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!