Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egressy Béni Szakgimnázium...

Egressy Béni Szakgimnázium (Csepel) - dráma, vagy Bocskai István Gimnázium (Halásztelek) - biológia, dráma tagozat?

Figyelt kérdés

Testvérem nagy álma, hogy színész vagy mikrobiológus legyen. Jelentkezett az Egressybe dráma szakra,a Bocskaiba pedig biológia és dráma tagozatra.


Egressy: Én nem sok jót hallottam az erről az iskoláról, se a diákokról, se a tanításról. Csepelt sem érzem valami biztonságos helynek. Testvérem volt felvételin és nagyon megtetszett neki az iskola, és megdicsérték a szóbelijét. Ő tényleg nagyon tehetséges, és akár még a Színművészetibe is bekerülhetne szerintem a túljelentkezések ellenére is. Ismerek is olyat, akit ebből az iskolából fel is vettek oda. De mindennek ellenére, félek, hogy a dráma tagozat miatt lemondana a biológiáról. Ez a két iskola kapcsolatban van egymással, tehát az emelt szintű tanulmányait a Bocskaiban végezné el. Tehát elméletileg ugyanolyan szintű oktatást kapna, de mivel ebben az iskolában a dráma van kiemelve, az alap óraszámok le vannak csökkentve. Tehát ha pl. ha matekot kevés óraszámban, és rosszul is tanítják, teljesen mindegy, ha csinál egy jó emelt bioszt, és egy rossz matekot, mert az átlagot úgyis le fogja húzni. Ugye ebben az iskolában a biológiát is kevesebb óraszámban tanítják.


Bocskai: Ez egy kiemelkedőbb iskola a környéken, erős is (hallottak alapján). Nem sokat tudok a dráma tagozatról, ha minden igaz még nagyon új. A biológiát itt emelt szinten tudná tanulni (ahogy máshol is), de itt a többi tantárgyra is ráfeküdnének normálisan, és nem lennének elhanyagolva, akár dráma, akár biosz tagozaton. A felvételin itt is megdicsérték bioszon és drámán is.


Az lenne a kérdésem, hogy:

- ha felveszik ezekre a helyekre, ti mit javasoltok?

- tapasztalatok is érdekelnek.

- továbbtanulás szempontjából mi a legérdemesebb?

- mit tudtok a Bocskai dráma tagozatáról, érdemes e oda jelentkezni színészet szempontjából?

- Egressybe hány embert vesznek föl, sokan elmennek e?

- Egressy és Bocskai dráma között van e különbség?

- gyakori e, hogy szakmabeliek kerülnek ki ezekből az iskolákból?

- egyéb javaslatok, szempontok...



2021. márc. 3. 18:49
A kérdező szavazást indított:
Bocskai - biosz
Bocskai - dráma
Egressy - dráma
5 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Na most lehet ez hosszú lesz, de úgy is ezekre vagy kíváncsi és akkor sorjában válaszolnék :)

Én az Egressybe jártam 7. osztálytól 10. félévéig.


Mivel szerintem senki nem járta meg mind a két helyet ezért a kettőt nem tudja 1 ember összehasonlítani. Így én az Egressy-t mutatnám be.

Ha felveszik az Egressybe, akkor tanuljon rendesen és alakítson ki egy jó baráti kört, de az jön magától. Számítson rá, hogy van amikor este ér haza a suliból.

Tapasztalataim szerint egyáltalán nem fekszenek rá a közismeretre, ide olyan menjen, akit CSAK IS a dráma érdekel, hisz ez egy szín- és zeneművészet gimnázium. Ennek sincs nagy múltja, asszem 15-16 éves lehet az intézmény. Jók a dráma tanárok, vannak ott több híres tanárok is, pl. a Lovas Színház egyike stb. A közismereti órák után jönnek a színmű órák, beszédtechnika, tánc mindenféle és még kötelező zongorát vagy éneket is kell választaniuk, mert alap műveltség náluk ez.

El kell felejtenie a bioszt, ha idemegy, lehetetlen a sok szakmai órák mellett úgy megtanulni, hogy emeltezhessen belőle. Vagy ez vagy az. Felesleges lenne magát kitennie ennek, miközben egy sima gimiben ahol van biosz fakt, nyugalomban fel tudna erre készülni.

A légkör so-so volt, mivel sok a roma, muzsikus cigány itt, ezért elég hangos meg sok a viccelődés, ami jó. Semmi ellenérzésem nem volt ott velük szemben, jó fejek.

Színházakkal van kapcsolatban ez a suli, szóval gyakran jártak el próbákra, előadásokra, fellépésekre.

Én eldöntöttem 10. félévbe, hogy orvos szeretnék lenni, emelt bioszt és kémiát itt kizárt lett volna tennem, mert kémiából kb. addig jutottunk mi a foszfor vegyjele. Biosz sem volt semmi, satnya, de itt ugye nem ezek a tárgyak a lényegek, ezért nem baj hogy rosszak. Fakt nem is indul, mert senkinek nincs rá szüksége ott.

Dráma szakosok, akik innen kijutnak... Semmit nem hallani róluk kb., egy drámás ismerősöm sem lett színész onnan, sem énekes. Bankban dolgoznak, BKV ellenőr vagy leltáros lett.

Aki nem drámás családból származik az eleve hátránnyal indul. Sokan elmentek a suliból norma gimibe, nem járta végig a legtöbb a 6 osztályt (6 évfolyamos). Szóval az Egressy dráma szakáról ennyit kb., kitartónak kell lenni és csak erre fókuszálni, ha akarod, hogy legyen is belőled egy kis valaki. Sokan nagy álmokkal lépnek be ide, de rájönnek, hogy ez gyerekjáték, ami ott folyik, hisz tényleg nem túl nagy történelemmel rendelkezik a suli.

Én kész csődtömegnek mondanám, ami ott van, nincs jó rendszer, a közismereti tanárok rosszak, a dráma az még elmegy, de gyerekcipőben jár az iskola, rengetegen elhordták mindennek, amikor odajártam.


Azt javaslom, hogyha drámára menne, akkor felejtse el a bioszt és menjen Bocskaiba vagy Egressybe, mert arra jó ez a 2 iskola. Ha bioszt akar, akkor menjen bárhova máshova ás közben járhat színi tanodába, vagy később elvégez valami képzést. Csepel amúgy nem olyan rossz, csak lecsúszott.

2021. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hogy a portások mind beképzeltek és úgy beszélnek veled, mint egy kapcaronggyal amikor tehetik, de ha megjelenik az igi, akkor aranyosak. De lehet azóta kedvesek vették át a helyet. Nagyon megy itt a megjátszás, hisz színmű suli, de ha ezt valaki el tudja engedni és nem zavarja/nincs igazságérzete, akkor jó lehet a légkör.
2021. márc. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!