Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaság informatika szakra...

Gazdaság informatika szakra milyen szintű informatika tudás szükséges?

Figyelt kérdés

2021. márc. 4. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

85-90%-ban ugyan olyan, mint egy mérnök informatikuson. Bár egyetemenként változhat, én ezt tapasztalom-látom.


Ami gazdinfón kötelező tárgy, az mérnökinfó választható.

Ami mérnökinfón kötelező, az gazdinfón választható.

ezen kívül a kötelezők között ~70% átfedés van.

2021. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Első

Hát azért én ezt nem mondanám.

Egyeteme válogatja elég erősen. Gazdasági egyetemen főleg gazdaságis tárgyakat nyomján, infós egyetemen meg főleg az infót.

Ismerősöm gazdinfón és kb programozásuk nem is volt, máshol meg ugyan ezen a szakon a mérnökök a proginfósok és a gazdosok ugyan azt veszik.

2021. márc. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
A kérdésre egyikőtök sem igazán válaszolt (ettől függetlenül a 2. válaszolónak van igaza, én is ezt tapasztaltam). Kérdező, érdemes csinálni egy emelt matekot, infóból is ha belefér, akkor abból is csinálj egy emeltet, hogy láss egy kis programkódot egyetem előtt is, bár az egyetemen minden a 0-ról indul, nem árt egy kicsit előre rálesni, hogy ha begyorsul a tempó, ne kapkodd a fejed, hogy mi történt, mert az előző héthez képest rengeteg anyagrészt vettetek. Viszont mondom, nem kell aggódni, az elejéről kezditek és az erős matek tudás fontosabb, a programozásba ott is bele tudsz rázódni. Azt viszont ki kell emelni, hogy nem az egyetem fog megtanítani téged programozni, ezért a szabadidődben rengeteget kell gyakorolnod, hogy nagyon jól menjen.
2021. márc. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Szövegértés = NULL.

én ahová járok képzésre, azokról a szakokról írtam.

Illetve idézem:


"Bár egyetemenként változhat"


Objektív véleményt viszonylag nehéz alkotni, mert elég ritka, valaki több egyetemen is tanuljon, ugyan azon a szakon :)

Bár ide aztán teljesen felesleges írni bármit, mert se érvek, se normális ellenvélemény nem hangzik el...

Azzal teljes mértékben egyet értek, hogy egyetem fő irányától (BGE vs BME pl.) nyilván más hangsúlyosabb egy gazdinfós képzésen, hiába ugyan az a szak.


Az emelt matek-infónak sok értelme nincs, csak azért, hogy felkészüljön az egyetemre. Nagyjából az első 2-3 hétben jelent minimális előnyt.

Ha otthon, tutorialok alapján gyakorol, kezd el programozni, sokkal hasznosabb - feltéve nem kell a plusz pont, minha egy emelt érettségire készül direktbe.

2021. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!