Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2021ben is érvényes, hogy 2...

2021ben is érvényes, hogy 2 szakma megszerzése ingyenes, vagy az csak tavalyig, az okj-s rendszerben volt érvényes?

Figyelt kérdés
Korábban érvényben volt az, hogy 25 éves korig nappali tagozaton lehet megszerezni az első szakmát, illetve a másodikat estin. Ez most is érvényes? Nem találtam pontos cikket a témában.

2021. márc. 8. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Akár estin is megszerezheted mind a kettőt.
2021. márc. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, hogy akár csak estin is lehet.

Engem inkább az érdekelne, hogy még most is “korlátozva van”, hogy 2 képzés ingyenes.

2021. márc. 16. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, még most is "csak" 2 ingyenes bármilyen (esti,nappali) iskolarendű képzésben.
2021. márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki megnézi a kérdést:


[link]


,,Érdemes tudni, hogy szakképző intézményben folyó szakmai oktatás keretében két szakma (alapszakma), és egy szakképesítés (részszakma) megszerzésére ingyenes, az állam támogatja azt, így szélesítve a szakmához jutás lehetőségét. A felnőttképzők alapszakmát nem oktathatnak, részszakmát és egyéb képzést végezhetnek, piaci körülmények között, vagyis ezek - ahogyan eddig is -, fizetős képzések."

2021. márc. 25. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!