Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Részletesebben is belehallgatt...

Részletesebben is belehallgattam ebbe a régi-új videóba, ez nem megdöbbentô, azok között, akik álítólag szociálliberális politikát akarnak? Vagy aki keresztény az nem érvényesülhet a liberális rendszerben?

Figyelt kérdés

Mi az, hogy " rémisztô képzôdmény" ?


A nacionalistákat minek kellett kiemelni, és összemosni, hogy a keresztények nagyrésze nacionalista, mi a gondjuk ennyire a nacionalizmussal és a kereszténységgel?



[link]



2020. máj. 18. 08:31
A kérdező szavazást indított:
Egyettértek a liberális politikával.
Nem értek vele egyet, nacionalista (keresztény) vagyok.
13 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Niedermüller nagyon szerencsétlenül fogalmazott, és nagyon gáz, hogy ezt ott és akkor nem helyesbítette vagy magyarázta ki.

Sajnos a "keresztény" szónak az utóbbi évek politikai csatározásának köszönhetően kialakult egy pejoratív értelme. A szót hallva sajnos az embernek már nem csak egy erkölcsös, templomba járó, hívő és a hitét megélő ember jut eszébe. Feldereng a farizeus képe is, aki az Isten nevét felhasználva gyűlölködik, aki rasszista, antiszemita, nemzetieskedő (és nem nemzeti), aki úgy nevezi magát kereszténynek, hogy ezzel egy csomó, általa lenézett, gyűlölt, megvetett embert kirekeszt a keresztények köréből. Egyfajta arisztokrácia képe dereng fel, akinek a hite látványos gesztusokban merül ki (persze én sem tudhatom, legbelül mi megy végbe ezekben az emberekben, lehet, valószínűleg hisznek abban, hogy jó keresztények), valójában pedig épp azokat a dolgokat mellőzi, ami Jézus tanításának a lényege.

Én - talán mondhatom - gyakoroltam a hitemet: gyóntam, áldoztam, imádkoztam, de amióta a kereszténység politikai kategória lett, és tapasztaltam, hogy nem ritkán már a szószékre is berágta magát a gyűlölködő fröcsögés, nem érzem úgy, hogy oda tartozom. Istennel meg majd valahogy elrendezem majd.

2020. máj. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem látok olyan opciót, hogy egyikkel sem értek egyet.
2020. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"Niedermüller nagyon szerencsétlenül fogalmazott, és nagyon gáz, hogy ezt ott és akkor nem helyesbítette vagy magyarázta ki."


Nemhogy akkor nem, ô azt mondta NEM is fog...belehozta a nacionalistákat, képzôdményezett..ez nem egy hiba volt, Mert még ki is bontotta a dolgokat.


[link]

2020. máj. 18. 09:22
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom nem hallgattál bele olyan részletességgel, hogy a mondat befejezését, vagy a közvetlen előzményét is meghallgattad volna (nem az utólagos indoklásra, vagy hasonlóra gondolok, hanem arra ami még elhangzott tőle ugyanabban az adásban, az általad linkelt rész után közvetlenül)


Mivel, hogy az hangzott el, hogy "mindenkivel szemben gyűlöletet keltenek(a kormány)", majd jött az általad linkelt rész, majd az, hogy azért rémisztő képződmény "mert ebből a rendszerből minden egyéb ki van rekesztve".

2020. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
NEM, ô világ viszonylatban beszélt, ô a nacionalistákat is támadta, Tudjuk, hogy nekik pont ellentétes a kampányuk.
2020. máj. 18. 09:29
 6/21 anonim ***** válasza:
60%

#5


Biztos vagyok benne, hogy nem nézted a videót, vagy "eltekintettél tőle".

Bár nem tudom, hogy ha még az általad linkelt videón is ott az árulkodó "témacím" ami kizárólag a kormánypártra utal, akkor, hogyan veszed, hogy világviszonylatban beszél.


"Tudjuk, hogy nekik pont ellentétes a kampányuk."


Kik azok a "nekik" és pontosan mivel ellentétes?

2020. máj. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 LazyJones ***** válasza:
80%
Tudjuk, hogy nektek muszáj úgy érteni mindent, hogy ti legyetek támadva, de attól még nem lesz igazad. Bocsesz az álomrombolásért. #1-nek és #4nek igaza van.
2020. máj. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%
Ma reggel a gyakori összes politikai kérdéséhez linkelgeti valaki ezt, gondolom ő a kérdező is.
2020. máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Jött egy privát, megosztom!


"Jaj ne már, ti mit csináltok?


Ha ti támadtok az ok, ha valaki megmondja a frankót a haverjaidról, akkor azt hiszed ti vagytok az áldozat, tipikus liberális személyiség."

2020. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Sargentini jelentést elfelejtetted Kik szavazták meg?


Meg lehet nézni, el lehet olvasni...😜


[link]


NEM tartod érdekesnek, hogy a konzervatívok mind a "Sargenti jelentése" ellen, nemmel szavaztak? Vajon miért?

2020. máj. 18. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!