Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgázra vagy építészetre...

Közgázra vagy építészetre érdemesebb menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10.-es vagyok és áprilisig el kell döntenem, hogy jövőre melyik fakultáció(k)ra szeretnék járni, ezzel a továbbtanulási irányomat is meghatározom.

A közgáz (azon belül marketing) és az építészet között gondolkodom,így faktválasztás szempontjából most kéne döntenem. Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, illetve jobban is keresni, nagyobb karriert építeni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 9. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez kb. olyan kérdés, mint hogy a rántott hús vagy a csokitorta finomabb...


Az elhelyezkedési lehetőség nem pusztán a választott szakmától függ, hanem javarészt attól, hogy _te magad_ milyen jó vagy abban a szakmában.

2021. márc. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
milyen faktokat választanál az egyik vagy a másik verziónál?
2021. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Közgáz esetén matek, töri

Építészet matek, fizika

2021. márc. 9. 10:56
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

ha jó vagy akkor mind a kettővel nagyon jól el lehet helyezkedni.

Alapvetően a mérnöki képzések nagyobb presztizsűek, a gazdaságikat folyton büfészaknak hívják.

Én gazdaságit végeztem, szóval csak arról tudok nyilatkozni. Én azt vettem észre, hogy még a gyengébb értelmi képességűek is meg tudták szerezni a diplomát és kapcsolatok nélkül is el tudtak helyezkedni. Nem kimondottan izgalmas karrierút áll előttük, de kényelmesen élnek és van akinek ez a fontosabb.

Mindenesetre ha van agyad, ambíciózus vagy (jó értelemben) és proaktív, akkor eléggé jó pályát lehet a marketinggel befutni

2021. márc. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jó vagy rajzból és fizikából, akkor az építészetet. Ha nem, akkor a marketinget.


Azt tegyük hozzá, hogy nem kötelező kizárólagosan választani. Ha elkezded az építészetet, utána mellé tudod csapni a marketinget is (szombati levelezőn) akár már a műszaki egyetem mellett, akár később, munka mellett. Nem hajt a tatár rengeteg időd van tanulni. Egy mérnöki szak pedig remek alapokat ad később akár menedzserkedéshez, üzleti tevékenységekhez is.

2021. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 😊
2021. márc. 9. 12:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk építőipar mérnökként az egyik legkevésbé megbecsült terület.
2021. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

#7: te miről hadoválsz?

Építészről van szò, nem építőmérnökről!

2021. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz ez mind a kettőre. Vagy a kötelező gyakorlati idő után saját vállalkozás vagy jobban teszi az ember ha egy normálisabb keretek között működő iparágat választ. Sok alkalmazott tervező bejelentésén is spórolnak most, minimum felét át rakták katás be rajzolónak. Sztem gáz de kinek mi.
2021. márc. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!