Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, ha nagy leszek?...

Mi legyek, ha nagy leszek? Több minden eszembe jutott, de igazából nem tudok kiigazodni. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Egyetemre szeretnék menni, egy erős gimiben tanulok, és aránylag jól. Érdekelnek a földrajzzal, történelemmel kapcsolatos dolgok, és nagyon szeretem a német nyelvet. Most a töri-német szakos tanár a favorit, de gondoltam már a pszichológusra, ügyvédre, fogorvosra, régészre, geológus vagy vulkanológusra, meteorológus, légiirányító (bár nem tudom, hogy ehhez mit kell elvégezni), illetve helyszínelő... /kicsit sok... :)/

Légyszi', aki tud, adjon tanácsot!


2010. aug. 18. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy légi irányító lehess egy csomó mindennek meg kell felelni.Van egy csomó teszt és ha nem sikerül (márpedig a legtöbb embernek nem szokott) akkor úgy tudom hogy nem lehetsz az,és utána nem próbálhatod meg a tesztet többször.Nem akarlak lebeszélni róla,de nem ajánlom.

Hányadikos vagy?

2010. aug. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tizedikes
2010. aug. 19. 10:51
 3/4 anonim ***** válasza:

-A töri-német szakos tanárt felejtsd el. Barátnőm nővére magyar-történelem szakos tanár, és nincs állása. De ameddig volt, addig is utálta a rengeteg cigány miatt.

-Pszichológusból sok van.

-Ügyvédhez kell, hogy már alapból ismert légy, pl ügyvéd szülők. De ha van hozzá gyomrod...

-A fogorvos jó ötlet.

-Régészeknek nem hiszem, hogy sok álláslehetőségük van.

-Geológusra nem tudom, hogy van-e igény, de feltételezem igen, mert természettudomány.

-Vulkanológus Magyarországon?

-Meteorológusról nem tudok nyilatkozni.

-Légiirányítót leírták.

-Helyszínelő... Ajánlom a www.extrem.puruttya.hu -t! Ha minden nap ilyet szeretnél NÉZNI és SZAGOLNI élőben, és bírnád, akkor hajrá. Volt osztálytársam apja helyszínelő, durva dolgokat mesélt. Nem lehet valami kellemes vonatgázolásnál helyszíneli, ahol több száz méteren van szétkenve egy hulla..


Azok közül, amiket leírtál, én mindenképpen a fogorvost ajánlanám. Csak az a gond, hogy egy magánpraxis egy vagyonba kerül.

2010. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)

Az ügyvédről én is kezdek letenni, mivel egyetlenegy ügyvéd rokonom sincs, szóval...

2010. aug. 19. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!