Lehetek csillagász?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta foglalkoztat a világegyetemünk, a fekete lyukak, a bolygók, csillagok stb. Szó szerint minden. Szabadidőmben szívesen olvasok és nézek dokumentumfilmeket ebben témakörben. Tanulmányi eredményem összegzésben 4,8. Nagyon szeretem a matematikát valamint a fizikát. Mindegyikből 5-ös vagyok. Kémiával nem szimpatizálok, egyedül abból 3-as a tudásom. Pályaválasztás előtt állok. Be kellett adni a jelentkezést már a közepiskolába. Én gazdálkodás és menedzsment plusz nyelvi előkészítő szakot jelöltem meg. Az lenne a kérdésem egyik fele, hogy ez mennyire befolyásolja, hogy csillagászkent tanuljak tovább? A kérdésem második fele pedig az lenne, hogy a mostani tanulmányi eredményeim alapján lenne esély rá, hogy elhelyezkedjek ebben az állásban?

2021. márc. 10. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon fiatal vagy még. Az általános iskolai fizika mese a középiskoláshoz képest, az pedig mese az egyetemihez képest. Térjünk vissza rá két év múlva!
2021. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"gazdálkodás és menedzsment plusz nyelvi előkészítő szakot jelöltem meg. Az lenne a kérdésem egyik fele, hogy ez mennyire befolyásolja, hogy csillagászkent tanuljak tovább?"


Az egyetemi továbbtanulást az befolyásolja, hogy milyen választható tárgyakból érettségiztél, milyen szinten (közép vagy emelt), és milyen eredménnyel. Hogy milyen iskola melyik tagozatára jársz, annak nagy jelentősége nincs. A nyelv angol? Ha nem, az se baj, de természettudományos területeken az angol a legfontosabb idegen nyelv, mert a legtöbb publikáció és naprakész szakirodalom angolul jelenik meg.


"a mostani tanulmányi eredményeim alapján lenne esély rá, hogy elhelyezkedjek ebben az állásban?"


Az általános iskolai teljesítményből az egyetemire nem igazán lehet következtetni. A jó általános iskolai eredmény szükséges, de nem elégséges feltétele a felsőoktatásban való sikeres szereplésnek. Az egyetemi tananyag minden szakon nehezebb, bonyolultabb, és sokkal több, mint középiskolában. (Az általános iskolairól meg ne is beszéljünk.)


De ahogy az első válaszoló is írta, korai még neked az egyetemen gondolkodni. Ha már a középiskola felét letudtad, akkor térj vissza erre a témára.

2021. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

off

"hogy elhelyezkedjek ebben az állásban"

A "csillagász" nem egy állás, hanem egy végzettség. Aztán hogy milyen állást töltesz be ennek birtokában, az más kérdés.

2021. márc. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Farkas999 ***** válasza:
100%

Feküdj rá a fizikára és a matematikára és persze az angolra!

10 év múlva összejöhet a dolog, ha elég szívós, kitartó vagy és soha nem adod fel a céljaidat

2021. márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én gazdálkodás és menedzsment plusz nyelvi előkészítő szakot jelöltem meg. Az lenne a kérdésem egyik fele, hogy ez mennyire befolyásolja, hogy csillagászkent tanuljak tovább?"


Magyarországon jelenleg felsőfokú (MSc) csillagász képzés van. Azt kell tudnod, milyen BSc diplomával lehet rá jelentkezni. (Ha jól tudom, fizika vagy földtudományok felől lehet csillagász képzésre menni, de most nem néztem utána pontosan.)

2021. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak megismételni tudnám amit a 4-es válaszoló írt. Még annyi, hogy informatika is van azért bőven.

5-ös válaszoló: igen, jól tudod. Fizika és földtud. Bár igazából lehet máshonnan is jelentkezni, ha megvan pár feltétel hozzá.

2021. márc. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 16. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!