Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre való felvételinél...

Egyetemre való felvételinél ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a középiskolába történő felvételi során az intézmények maguk dönthetik el, hogy mely tanéveket nézik, viszont az egyetemre való jelentkezésnél mindegyik egyetemnek tartania kell magát ahhoz, hogy csak a 11-12. osztály év végi osztályzatait nézik? Most 10-es vagyok, és mivel a választott természetismeretes tárgyam a biológia lesz, amit mi 12-ig tanulunk, így tudomásom szerint ez az év még nem "számít" a felvételi szempontjából, ezt így jól tudom? Illetve ha jól tudom néhány éve volt egy bejelentés, miszerint nem kell nyelvvizsga egyetemre jelentkezéskor, de az elvégzéséhez kell, ez azóta mennyiben változott? Tudom, google-on is megtalálhatnám a válaszokat, amit meg is tettem, csak egy megerősítést szeretnék, elég sok variációt hallottam sajnos.
2021. márc. 12. 05:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A tárgyak esetén a tanult utolsó 2 év számít, nem az utolsó két oktatási év. Nyelvvizsga a diplomához kell jelenleg. De ha van pluszpontot ér.
2021. márc. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Jó böngészést.

2021. márc. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!