Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy érdemes a középiskolai...

Hogy érdemes a középiskolai végleges sorrendet felállítani?

Figyelt kérdés
Hogy érdemes a középiskolai végleges sorrendet felállítani? Az álomsulit írjam előre-abban az esetben is, ha kevesebb az esélyem oda bekerülni, vagy azt a sulit vegyem előre, ahová a pontok és az ideiglenes rangsor alapján a legtöbb esélyem van? ( az álomsuli nem top iskola)

2021. márc. 12. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Mégis milyen logika szerint nem az álomsulit akarod az első helyre tenni?

Semmilyen hátrány nem ér, ha téged a 3. helyre vesznek csak fel, oda akkor is pont ugyanúgy kerülsz be, mintha azt tetted volna az első helyre.

Szóval az álomsulit csak abban az esetben tedd lejjebb, ha mégsem oda akarsz bekerülni.

2021. márc. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező gondolkozz már, ha úgyse vesznek fel az elsőre, akkor majd a másodikra de ha odase, akko a 3.ra. Akkor meg mégis miért ne tennéd be elsőnek a legjobbat? Max nem vesznek fel csak a kövire vagy az azutánira vagy így tovább.
2021. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első olyan helyre fognak felvenni, ahova beférsz. Tehát ha az első helyen megjelölt helyre férsz be, akkor oda, ha csak a harmadikra, akkor oda.

Ezért érdemes a sorrendet úgy megcsinálni, hogy azt rakd előre, ami az "álom sulid", különben kapásból fel fognak venni abba az iskolába, ahova lehet, hogy kevésbé akarsz menni, de simán eléred a pontszámot.

2021. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tehát ez a bizonyos iskola ami számomra álom nevezzük “a” giminek, egy középszintű gimnázium. Az iskola nem erős, viszont 3x-os túljelentkezés van. Én jelenleg 140. Helyen állok. Ami elég rossz hely.. viszont, van egy másik gimnázium “b”, ami a városban a top1.-2. tehát erős. Ezen a helyen jelenleg 70. Vagyok. Ha berakom első helyre az “a” gimnáziumot, akkor kevesebb esélyem lesz a “b” gimnáziumba. Ha pedig nem vesznek fel az “a” gimnáziumba lehet emiatt nem fognak felvenni a “b”-be. Mert ez köztudott.. az első helyen megjelölt suli nagyon fontos mivel ha elsőnek jelölöd az adott középiskolai intézményt, eleve előnyben részesítenek. Szóval, én arra lennék kiváncsi mint már leírtam, hogy menjen előre az álom ahol elég rosszul állok,vagy inkább tegyem előre azt, ahova kevésbé vágyom, viszont egyik legjobb suli, és jó helyen állok. Nem tudom ennél jobban megfogalmazni a gondolatomat, de remélem érthető.
2021. márc. 12. 21:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha berakom első helyre az “a” gimnáziumot, akkor kevesebb esélyem lesz a “b” gimnáziumba. Ha pedig nem vesznek fel az “a” gimnáziumba lehet emiatt nem fognak felvenni a “b”-be. Mert ez köztudott.. az első helyen megjelölt suli nagyon fontos mivel ha elsőnek jelölöd az adott középiskolai intézményt, eleve előnyben részesítenek."


Ez nettó baromság. Minden pontszámok alapján történik,semmilyen előnyben sem részesítenek, egy számítógépes rendszer köpi ki az adatokat. Mint már írtam, mindegy, hogy a reális esélyű gimit elsőként vagy nyolcadik helyen jelölöd, ugyanannyi esélyed lesz bejutni oda.

2021. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tévedésben élsz. Amit állítasz az egy városi legenda.Az iskola nem látja, hogy te hová adtad be még a jelentkezési lapodat. Emiatt nem tudnak semmilyen előnyben részesíteni.


Javalatom: Az álomsulid legyen elől, bárhol is vagy a listán. Ezután sorrendben a neked tetsző sulikat jelöld be. Legvégén meg legyen a mentősulid. Ha mégsem vesznek fel az álomsulidba még mindig adhatsz be méltányossági kérelmet.

2021. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Városi legenda, lehet.. igazából én azt tudom, amit itt-ott hallok, ezért voltam kiváncsi más gondolatára/javaslatára :)
2021. márc. 12. 22:18
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

[link]

Idézet az Oktatási Hivatal oldaláról. Az utolsó mondat a lényeg.:

"tanulói adatlap: a jelentkezők ezen a lapon hozzák a Hivatal tudomására, hogy mely intézmények mely tanulmányi területeire nyújtottak be jelentkezést. A tanuló személyes adatain kívül szerepel rajta az összes megjelölt tanulmányi terület, a tanuló által meghatározott sorrendben. Azt a tanulmányi területet kell előbbre sorolni, ahol szívesebben folytatná tanulmányait a jelentkező. A megjelölt iskolák a tanulói adatlapon feltüntetett sorrendet nem ismerhetik meg."

2021. márc. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ez nem olyan helyzet ahol különféle gondolatok vannak és javaslatok ne szórakozz. Itt egy jó út van, az meg a leírt. Ha valahova jobban akarsz bekerülni mégis hova a jó bánatba lehetne betteni, mint előre? Az hülyeség, hogy ha neked az az első, akkor kevésbé kerülhetsz be a másodikba. Ezért csak 1 jó út van itt.
2021. márc. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Ráadásul vigyázni kell ezzel az ő ezt mondta, ő meg ezt dologgal. Nyilván nem csak hülyeséget mondhatnak a többiek de az ilyen helyzetekből (ez esetben helyzetből) jött létre ez a kérdés. Ahol alapból csak 1 dolgot érdemes tenni ott (a kérdés előtt) a kérdező szerint mások javaslataival kell foglalkozni.
2021. márc. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!