Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért fújja mindenki, hogy...

Miért fújja mindenki, hogy lesz szóbeli?

Figyelt kérdés

Ahogy most áll a helyzet valószínűleg nem lesz. Sőt tovább megyek, szerintem fesztiválok sem lesznek idén. Legfeljebb augusztus végén.


Ez már csak mellékes, de abszolút nem érzem igazásgosnak a megtartását. Nem érzem azt sem, hogy az online oktatás hatásos lenne. Tökre depresszios minden reggel a hangulatom, mert ugy kelek fel, hogy ma is a legizgalmasabb dolog amit csinálni fogok az a tanulás,gyakorlas. Nem megyek sehova, nem találkozom barátokkal (nem lakunk egymashoz kozel), nincs is motivaciom tanulni. Unom már az egészet.


-egy végzős diák



2021. márc. 14. 19:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

"abszolút nem érzem igazságosnak a megtartását. Nem érzem azt sem, hogy az online oktatás hatásos lenne" Na ezen jót röhögtem. Itt állsz az érettségi előtt és hiszel az igazságosságban?


Abban igazad van, hogy az online oktatás nem olyan sikertörténet, mint amilyet a médiában, vagy itt a gyakorin látható/olvasható. Talán az lenne igazságos, ha eltörölnék a tanévet és mindenki évet ismételne?

2021. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Láthattad, hogy eddig nagyon határozottan azt mondják, hogy rendesen lezajlik az érettségi, nem nagyon hatnak a petíciók sem. Persze ez még változhat, hisz tavaly is az utolsó pillanatban fújták le, de szerintem jobb úgy készülni, hogy lesz,mint csak reménykedni.

Ez pedig a saját véleményem: szerintem jól járnátok a szóbelikkel. Hogy miért? Az írásbeli központi feladatsor, leülsz megírod, amit tudsz arra kapsz pontot, amit nem arra nem. Szóbelin középszinten a saját tanáraidnál vizsgázol, akik megértik a helyzetedet és minél inkább az lesz a céljuk, hogy feltornázzák a pontszámaid. Emelt szinten lehet nem a saját tanárod vizsgáztat, viszont ott is tesznek fel segítő kérdéseket, megpróbálnak rávezetni a válaszra. Ez az írásbelin nem lehetséges, ott magadra vagy utalva. Lehet nem hiszel nekem, sőt úgy, hogy elárulom tavaly voltam végzős és nem volt szóbelim még kevésbé. Viszont októberben ismétlőt tettem, ahol volt szóbeli, nagyon izgultam, de így is húzott a szóbeli az összpontszámomon. Remélem ezt egy jó szándékú kommentnek veszed.

2021. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Mindent jó szándékú kommentnek veszek, nem fogok kötekedni, vitatkozni. Nekem egyebkent az évismetles is tok okés lenne, ha nem venne el egy évet az életemből :D

Félre értettetek, de most így vissza olvasva én is szóbeliellenesnek gondolnám mmagamat. Én nem vagyok ellene, felőlem lehet szóbeli, csak nem érzem igazságosnak pl a tavalyiakkal szemben. Tehát akkor vagy nekik is kellett volna szóbeli, és akkor legyen nekünk is. Vagy mivel nekik nem volt, nekünk se legyen mert ez az efolyam rosszabb helyzetben van ugy gondolom. Sokaknak segit a szobeli, sokaknak nem. Én nem vagyok ellene, de ahogy szamitottam, nekem köszönöm nincs rá szükségem. Nem vagyunk átlagos helyzetben, ne tegyunk ugy, mintha abban lennénk.

2021. márc. 14. 20:09
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennek örülök, én sem kötekedésből mondom. Szerintem itt nem lehet igazságról beszélni és nem lehet összevetni a 2őt. Ha így vesszük 2019 hez képest a 2020 as érettségi sem volt igazságos,de nem lehetett mit tenni, ezt nem a diákok irányítják. Azon az állásponton vagyok, hogy ami rossz az mindenkinek rossz. Ha lesz szóbeli, ha nem minden idei végzős hátránnyal indul korábbi végzősökhöz képest,de nem velük kell megmérettetniük magukat, hanem egymással akik ugyanolyan helyzetben vakkak, ugyanúgy online vannak 1 éve(most a más okból érettségizőket ne vegyük bele, az más évben is jelen van)
2021. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%

Én egyáltalán nem értem, hogy miért kell az érettségin kivételezni bárkivel is. Attól még, hogy online oktatás van, ugyanúgy le lehet vizsgázni. Aki a petíciót aláírta pedig nem való egyetemre, hisz ott is online oktatás van, mégis szóbeli vizsgákat/szigorlatokat kell teljesíteni, aki az érettségit nem tudja megugrani, az az egyetemet se nagyon, hisz nem a tanároktól kell várni, hogy mindent megtanítsanak, hanem magadtól kell a legtöbb mindent megtanulni. Véleményem szerint tavaly sem volt indokolt eltörölni a szóbeli vizsgákat, a diákok már így is lázadnak, hogy a ponthatárokat is vigyék le, meg ilyenek... persze egy diplomát nem akarnak ingyen még mellé...

Visszatérve kedves kérdező hozzád, szerintem nem kell ezen pörögni, hogy lesz vagy nem. Próbáld meg az online oktatást élvezni, persze érthető, hogy lehangol, de házik megírása után csapassatok játékokat vagy videohívásokat a barataiddal és meglátod, hogy egy kicsivel jobban fogod magad érezni. Reggelre pedig próbálj felállítani egy olyan célt magad elé, ami miatt szívesen felkelsz és alig várod, hogy megcsinálhasd.

2021. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan kérdés, amit lehetetlen megválaszolni kristálygömb nélkül. Majd a járványügyi számok és a politikai akarat együttesen eldönti, jó esetben legalább egy héttel az érettségi előtt.


Persze, nincs ez az évfolyam átlagos helyzetben, de a következő sincs (nekik is éppen annyi távoktatás volt, mint nektek), meg az azt követő, meg az azt követő sem. Akkor meddig tartsuk fenn, hogy nincsen szóbeli? Szerintem amint lehetséges, vissza kell térni a normális érettségihez, amiben benne van a szóbeli is. Ami a felvételit illeti, túlnyomó többségben az adott évben érettségizettekkel versenyzel, úgyhogy mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznak, nincs szó igazságtalanságtól (már ha nem vesszük figyelembe, hogy hol milyen minőségű az online oktatás - de az már tényleg nagyon messzire vezetne). Ha pedig nem tanulsz tovább, az érettségi eredménye egyáltalán nem számít.


Ne érts félre, tényleg sajnálom az érintett évfolyamokat, mert nagyon nem jó ez a helyzet - de azt hiszem, egyáltalán nem igazságtalan, ha szóbeliznetek kell (ha a helyzet megengedi, a megfelelő óvintézkedések mellett).

2021. márc. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Persze, szerintem sem kéne kivételezni az online miatt. Csak akkor a tavaly érettségizők, akik 2 hónapot voltak onlinban, mi pedig már másfél tanév óta onlinban vagyunk érettségizzünk minenestül?

Szívesen tanulok a vizsgákra, van hozzá 'fenekem', nem mondanám, hogy nem vagyok egyetemre való. De minek is tanuljak meg 200 évszámot költőkhöz meg törire ha a jövőben semmi közöm nem lesz ezekhez szakmailaig? Alapműveltség? HA 2 hét után kimegy a fejemből, akkor is az? Mert a történelmet, az irodalmat ismerjük, csak az évszámokatm mondom példának.

Ebben a helyzetben nem tartom igaszságosnak, hogy a tavalyiak megúszták ennyivel, akkor még a vírus is gyermekebb cipőben járt.

2021. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Ez egy olyan kérdés, amit lehetetlen megválaszolni kristálygömb nélkül."


Hát ja, oszinten szolva mindenkinek igaza van.

Köszönöm a válaszokat!

2021. márc. 14. 21:24
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
#4es annyit hozzáfűznék, hogy államilag meghatározott minimum pontszámú szakoknál édesmindegy, hogy mindenkinek alacsonyabb lesz a pontszáma (értem ezt olyanokra, ahol visszanézve szinte ugyanakkora a ponthatár)
2021. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly érettségiztem. Örültem a szóbelik elmaradásának, kevesebbet kellett tanulnom. Semmi bajom nem lett volna ha megtartják, nyilván tanultam volna, hoztam volna egy jó pontszámot, de ha már így alakult, örültem neki.

Megértem a mostaniakat, nekem is van olyan ismerősöm, aki most érettségizik, és nem akar szóbelit. Nem azért, mert nem tudná megcsinálni, hanem mert kényelmesebb nélküle.


Egyébként nekünk nem a vírus miatt nem volt, hanem elsősorban azért, mert senki nem tudta, hogy mire számítson, újdonság volt a járvány, a politikusok igyekeztek olyan döntéseket hozni, ami egy széles körben népszerű, vagy legalábbis nem vált ki mindenkiből gyűlöletet.

Ha a járványszámok miatt lett volna, akkor az őszi is elmaradt volna.


És baromira nem volt fair dolog 1-2 héttel a vizsga előtt kitalálni hogy lesz-e egyáltalán. Lehet irigyelni a helyzetünket, de azért erre is emlékezzetek. Hogy április közepén vártuk, hogy kiderüljön, kell-e egyáltalán tanulnunk. Meg arra, hogy az utolsó sulinapunkon nem tudtuk, hogy az utolsó. Stb

2021. márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!