Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Üdv! Magyar középszintű...

Üdv! Magyar középszintű szóbeli érettségin mennyire nehéz a 12%-át a max pontszámnak elérni. Az írásbelijeim viszonylag jól sikerültek, ahoz képest amit vártam, de ez mindenképp aggaszt, mert a magyart egyszerűen nem tudom megjegyezni. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

2016. jún. 7. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
iqból összelehet hozni annyit.
2016. jún. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
simán meglehet. Én inkább az irodalmat tanulom, nyelvtan csak átolvasom, max ami tényleg nem megy azt tanulom. Gondolom így van mindenhol, nálunk szinte csak feladatok lesznek nyelvtanon. Legalábbis helyesírás, öszetett-egyszerű mondatoknál, kijelentő vagy felszólító. Irodalomnál viszont ha lehet használni az irodalmi atlaszt, sokat segít.
2016. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, nekem csak az az egy gondom, hogy a nyelvtan órák nálunk általában abból álltak, hogy tollbamondás és helyesírás. Szóval semmit nem tanultunk, ami igazán a nyelvtanról szól szóval ezzel meg vagyok fogva elég rendesen. Amúgy ha pl. nem tudom a nyelvtant akkor egyből újat húzatnak mindkettőből?
2016. jún. 8. 11:52
 4/13 anonim ***** válasza:

ne adj visza semmiképp se tételt!

Akkor igen, irodalomból is újat kell húzni, és mindenből feleződik a pont! Bízz a tanárodban, segíteni fog, ahogy tud. Nem tudom nekte mik a tételek, de sok mindent lehet gyakorolni (alakzatok, esetleg ha van mondatelemzés, nálunk pl. lesz szövegtagolás.. )

Egyébként nekem az jön be tanulásnál, hogy a rideg szöveget átfogalmazom az én ízlésem, szájízem szerint, így könnyebb, mert én írtam, többre emlékszem, mint egy nyers szövegből. #2-es voltam

2016. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
vissza*
2016. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nektek*

nesze neked nyelvtan érettségi.. :D

2016. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :D

Ezalatt a majdnem két hét alatt szerintem csak összeszedek valami kis tudást, ami elég hozzá :D

2016. jún. 8. 12:21
 8/13 anonim ***** válasza:
én is ebben reménykedem :) pláne töriből meg matekból :S
2016. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Matekból?! :O

Nekem a történelemmel szerintem nem lesz gondom, azt mondhatni teljesen megtanultam előző hónapban, csak 1-2x átnézem és remélhetőleg okés lesz. :D

2016. jún. 8. 12:58
 10/13 anonim ***** válasza:
igen, mert írásbelin 22 pontom lett :S
2016. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!