Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha más tantárgy...

Mit csináljak, ha más tantárgyból akarok emelt érettségit tenni, mint amiből faktra járok?

Figyelt kérdés

Biológia és angol faktos vagyok, igazából csak azért mert ez a két tantárgy a kedvencem, de mikor ezeket választottam, még semmi tervem nem volt, hogy minek tanuljak tovább.

Viszont egyre jobban tetszik a jogi pálya, amúgy is nekem való lenne. Viszont ugye ehhez kérik emelt szinten a történelmet vagy a magyart, vagy a kettőt együtt.

11. osztályba járok amúgy.

Ilyenkor mit tehetnék? Úgy is lehetne emelt szinten érettségizni ezekből, ha faktra nem jártam? Mennyire lenne nehéz?


2021. márc. 17. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jogra úgy emlékszem, jó a történelem és angol emelt, nem kell a magyar. Nem tudod felvenni utolsó évre a törit, különbözeti vizsgával?

Ha nem, akkor is be lehet kéredzkedni faktos órára, ha ez sem, akkor végső soron egyedül is fel tudsz készülni, bár az esszéket jó lenne, ha más javítaná neked.

2021. márc. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha írsz egy jó angol emelt érettségit és pl egy töri középszintű érettségit szerintem van esélyed bejutni a jogra
2021. márc. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En angollal es torivel megyek jogra, ebbol csak az angol emelt + nyelvvizsga

Egyebkent egy kattintas felvin es megtudod nezni..

2021. márc. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!