Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus nemzetközi tanulmányo...

Corvinus nemzetközi tanulmányok angol vagy magyar nyelven? Milyen előnyei hátrányi vannak egyiknek másiknak?

Figyelt kérdés
Büfészak, semmit sem ér szak kommentek köszönöm nem érdekelnek csak az hogy melyik nyelven érdemesebb tanulni.

2021. márc. 17. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem angol nyelven éri meg jobban.

Én nemzetközi tanulmányokat tanultam 1,5 évig de nem igazán jött be,úgyhogy váltottam nemzetközi gazdálkodásra és ezt angol nyelven tanulom.

Rengeteg külföldi hallgató tanul veled együtt,jó kapcsolatokat lehet kiépíteni, elég jól fel lehet húzni vele az angolodat,utána akár egy gazdasági angol nyelvvizsga sem jelenthet problémát,külföldön vagy nemzetközi cégnél jobban fogsz érvényesülni.

Nem bunkóságból írom,de én most végzek NG-n és volt csoporttársaim már végeztek nemzetközi tanulmányokon kb 1 éve,kb 80-90%-ul nem talált állást a diplomájával. Rengetegen mentek el egy másik szakra is utána, amivel később tudnak érvényesülni,az egyik nt-n végzett barátnőmnek pl el kellett kezdenie az Ng-t,mert ő sem talált állást a szakmájában, ő most alattam jár ng-re és már egyetem közben is talált releváns gyakornoki pozíciót.

Egy másik dolog amit megtehetsz,hogy nt után hr mesterre mész,van aki ezt csinálta,ez lehetséges,így lehetsz pl egy cégnél hr-es.

24L

2021. márc. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én most vagyok első éves a Corvinuson magyar nyelven. Ahogy hallottam, az angol nyelvű képzésnek nincs olyan nagy hozzáadott értéke, mivel ugye több tanár is gyengébb angolból (főleg kiejtésben). Abban azonban biztos vagyok, hogy rosszabbul nem jársz vele, és azt hiszem most már idegennyelvi hozzájárulást sem kell fizetni. Ha tényleg jól tudsz angolul, akkor én az angol nyelvű képzésre mennék, mert rosszul biztos nem járnék vele, de azért túl sokat sem kell beleképzelni az angol nyelvű képzésbe, mert nem jelent azért akkora pluszt sem.
2021. márc. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!