Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE IK Programtervező informa...

ELTE IK Programtervező informatikus tárgyelfogadás, képzésrövidítés?

Figyelt kérdés

A körülményekkel nem fárasztanék senkit, de szeretnék elvégezni egy Programtervező informatikus MSc szakot az ELTE-n. Állami képzés már nem játszik nekem, ismereteimet pedig szívesen bővíteném még az alapszakos tananyaggal is (más infós BSc-t végeztem), ezért kigondoltam egy ilyen koncepciót:

Beiratkoznék Proginfó BSc-re. Ezen tanulnék 4 félévig. Ezalatt elvégezném azokat a tárgyakat, amik érdekelnek a kínálatból és hasznosnak érzem őket, illetve ezzel párhuzamosan elvégezném az MSc-s tárgyak egy részét is. 4 félév végeztével, mivel nem fontos számomra egy másik BSc-s papír, és pénzt is spórolok vele, otthagynám a BSc-t, és jelentkeznék MSc-re. Azzal az elképzeléssel, hogy a BSc-n elvégzett MSc-s tárgyakat befogadtatom, ily módon 2 félévesre rövidíteném az MSc-s képzést. Technikailag összeállítottam magamnak egy képzési tervet és megvalósítható lenne a dolog.

A kérdésem az lenne, hogy az egyetem vajon engedélyezné-e a dolgot, vagy utamba állna valamivel. Ha valaki nem szeretné elolvasni a körülményeket, a konkrét kérdéseim kvázi ezek lennének:

Van-e lehetőségem választható tárgyként MSc-s tárgyakat felvenni BSc képzésen?

Van-e lehetőség ezeket a BSc-n elvégzett MSc-s tárgyakat az MSc képzésbe beszámíttatni (anélkül, hogy teljesíteni kelljen helyettük más tárgyakat)?

Ha el tudtam fogadtatni a tárgyakat, és 2 félév alatt teljesíthető mennyiségű tárgyam maradt, hagynak-e majd ennyi idő alatt végezni, vagy valamilyen adminisztrációs akadályba fogok ütközni? (gondolok itt ilyenre, hogy nem engedik felvenni a szakdolgozat tárgyat vagy hasonló)

Esetleg a kreditátvitel/tárgyelfogadás díját tudja valaki?


Esti képzés érdekelne egyébként elsősorban, ha ez számít valamit ilyen szempontból. Nagyra értékelném, ha valaki tudna segíteni, aki otthon van a témában.



2021. márc. 18. 19:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha valaki esetleg más ELTE-s karral kapcsolatban rendelkezik ilyen infóval, az se tartsa magában, hátha van rá egyetemi szintű szabályozás!:)
2021. márc. 18. 20:00
 2/3 anonim ***** válasza:

A BSc-n újabban bevezették, hogy nem lehet MSc-s tárgyakat felvenni, csak kérvénnyel. Nincs tapasztalatom, hogy ezt a kérvényt mennyire szívesen engedélyezik, de abból, hogy bevezették a rendszert, gondolom nem nagyon.

A beszámíttatással nem lett volna gond, egy tárgyat önmaga helyett nyilván beszámítanak (bár tapasztalatom erről sincs).

Viszont egyébként is fölösleges lett volna az MSc előtt BSc-re is beiratkozni, a BSc-s tárgyakat, amik érdekelnek, MSc-re járva is felveheted, annak tudtommal nincs akadálya.

Adminisztrációs akadályként az merülhet fel, hogy lecsúszol valamelyik határidőről, súlyosabbat nem tudok felsorolni kapásból.

A kreditátvitelnek nincs díja.

2021. márc. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az infót! Gondolom akkor ez alapján azért annak nem sok esélye van, hogy nekem külön engedélyezik kb 15 MSc-s tárgy felvételét.


Az MSc-n BSc-s tárgyakat felvenni is jó ötlet, csak egyrészt azért szerettem volna így csinálni, mert akkor a mester felvételire is jobban felkészülnék, másrészt pedig anyagilag jobban jöttem volna ki. Ha ugye el akarok végezni MSc-n még BSc-s tárgyakat, akkor jó eséllyel csúsznék, pedig alapból is ki kéne fizetnem 2 millió forintot a képzésért...ezzel a BSc-s "ügyeskedéssel" pénzt spórolnék a tandíj differencia miatt, meg nekem kicsit kényelmesebbnek is tűnik az a tanmenet, amit felvázoltam.

2021. márc. 19. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!