Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnöki diplomával hogyan...

Mérnöki diplomával hogyan tudnám átképezni magam informatika területre?

Figyelt kérdés
Mechatronikai mérnök diplomám van és nagyon érdekel az informatika ágazat. Néztem, hogy sok magániskola indít tanfolyamokat ahol el lehet sajátítani bizonyos programokat, nyelvismereteket. Ti mit tudnátok ajánlani? Mi éri meg?

2021. márc. 19. 10:25
 1/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Beugronak mar ott egy erosebbmernoki diploma. Innen mar csak a tovabbkepzesed van. Folosleges masik mernoki vagy it papir, ismerek 2 gepeszmernokot (egyik rokon)akik it-s kent dolgoznak 10+ eve a coder eletben.
2021. márc. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mechatronikai diplomával sok helyen fejleszthetsz beágyazott rendszereket. Persze ha mondjuk webfejlesztő akarsz lenni, az más kérdés.
2021. márc. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ezt csináltam. Kezdj el gyakorolni tutorial videók alapján (kezdésnek ajánlom a Python, Matlab esetleg c# vagy java nyelvet). Rengeteg oktató anyag van neten ingyen, mellé olvass könyveket is, amiben az elméletet sajátítod el. Szerintem utána érdemes kurzusokra menni, van online ebből is sok.

A lényeg, hogy rengeteget gyakorolj.

2021. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem építőmérnök ismerősöm volt aki vasbeton szerkezetek tervezésével dolgozott de pár év múlva át képezte magát It területre. Egy erős matek plusz angol alapja volt, ehhez elment egy kóder gyorstalpalóra ami mellett otthon is foglalkozott vele sokat. Ennyi elég volt egy junior pozira neki ahol szépen betanult. ( azt hiszem azóta egyik kollégáját is be fertőzte evvel az ötlettel aki szintén belefáradt az epitőiparba ).Ha van egy reál erős alapod ( mérnökként ez megvan) plusz érted az angolt akkor ez közel sem lehetetlen. Mechatrósként sztem meg méginkább nem.
2021. márc. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Válaszd ki mivel akkarsz foglalkozni, majd kezd el csinálni hobbi projektekben. Informatikán belül minden elérhető a neten.
2021. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!