Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Időben van még nekiállni...

Időben van még nekiállni felkészülni szakmai érettségire?

Figyelt kérdés

Gépgyártás-technológiai ismeretek ből fogok érettségizni májusban, de eddig nem vittem túlzásba a tanulást. 3-4-es érettségi eredmény a cél, de nem tudom, hogy mennyire vagyok megcsúszva.

Érettségizett valaki középszinten ebből a tárgyból? (pár éve gépészet volt a neve)



#tanulás #érettségi #szakma #felkészülés #gépészet #Gépgyártás-technológiai ismeretek
2021. márc. 19. 21:48
 1/3 anonim válasza:
100%

Igen, van még időd én tavaly voltam a te helyzetedben, ha iskolai tananyag részeként vettétek az alapokat, a múlt évek feladatsorait ha megnézegeted sikerülni fog.

Érdemes a rajzot jól begyakorolni, mert ha megy könnyű pont... Számolás minél több annál jobb.. az elméletre ne alapozz pont se jár érte sok és nagyon tágak a témák is.

2021. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Számolásra szeretnék is gyakorolni, de elég sok a képlet. Próbáltam őket összeszedni feladat típusonként, de nem mindegyiknél egyszerű.
2021. márc. 19. 22:51
 3/3 anonim válasza:
A képletgyűjtemény is segíthet, de ahol lehetséges ott érdemesebb átgondolni, pl: csavarmenet származtatása, derékszögű 3szög egyik befogó a menetemelkedés másik közép átmérő x Pi (mert hengeres) és a menetemelkedési szöget (alfa) simán tangensel kiszámolhatod tgA=P/DxPi egyszerűbb végigondolni mint bemagolni, h Alfa=arctg P/DxPi
2021. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!