Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emberi erőforrások vagy...

Emberi erőforrások vagy kereskedelem-marketing alapszaknak van több értelme?

Figyelt kérdés

Van már egy bölcsész diplomám, de nem tudok vele elhelyezkedni. A cél az lenne, hogy a suli után találjak majd gyerek mellett végezhető munkaidejű állást. Levelezőn érdekelne.

28N



2021. márc. 21. 06:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
76%

Te jóságos ég...


Kérdező mielőtt válaszolnék, had reagáljak a 2. "gépészmérnök" agymenésére. Ennek a jámbor embernek nincs fogalma arról, hogy hogy működik a gazdaság, hogy működnek a vállalatok, mit jelent az, hogy üzleti "érték"... tipikus szaki, aki valahogy elvégzett egy mérnöki szakot, és miután a legkisebb belátást se sikerült szereznie az üzlet valódi működésébe, és életében nem dolgozott az üzleti oldalon, se menedzserként, valamint nem volt se saját cége, se nem került semmilyen komolyabb pozícióba a műszaki rajzolónál -- itt osztja az észt, mintha lenne neki. Menedzserként időnként tartok előadást hasonló szakiknak, és mindig akad egy-két okostojás, aki mindent IS jobban tud, persze, persze. xD


A kérdésedre válaszolva. A marketing az egyik legfontosabb üzleti tevékenység, és igen, ez is VALÓDI értékteremtés. A valós életben a marketing mondja meg a mérnököknek, hogy mit tervezzenek és hogyan, mint ahogyan a termékfejlesztés is marketing funkció.


A marketing és HR közül az a jobb, amelyik jobban illik a személyiségedhez. Ha emberekkel akarsz foglalkozni inkább, akkor HR. Ha inkább terméket és üzletet akarsz fejleszteni, akkor marketing. Mindkét szakon túlképzés van, a marketing annyival jobb, hogy marketing funkció minden cégnél van (a szoba-konyha kft-ben is), HR funkció viszont többnyire csak 80-100 fő felett. Így sokkal több marketing állás van, míg a HR-re bejelentkeznek a túlképzéses HR szakosokon felül a pedagógusok és pszichológusok is, így sokkal nehezebb vele állást szerezni.


28 évesen, bölcsész diplomával -- na pontosan ugyanígy kezdtem én is a marketinget, pontosan ugyanezzel a háttérrel, és nekem sikerült vele befutnom. Nem volt egyszerű, sokat kell küzdened majd a sikerért, de nem lehetetlen. Nekem kb. 7 év kellett ahhoz, hogy behozzam a 10 év lemaradásomat a saját korosztályomtól (tehát 7 év után ugyanabban a beosztásban dolgoztam, mint a velem egyidősök, akik érettségi után egyből gazdasági szakokkal nyitottak), de megérte.


Annyit talán, hogy kezdő lökésnek nem ártana ismerősön keresztül valamilyen szakmai állásba bejutnod, és talán oktatási döntést is ez után hoznék csak (attól függően, hogy hova sikerült bekerülnöd).

2021. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
38%
Ha nőnek születtél, márpedig úgy látom annak, akkor a magyar világban bármilyen végzettséggel lehetsz HR-es(a nagy hátrányos helyzetű női hülyitésben,miközben Orbániában a női élettartam 10 évvel magasabb) de marketinges nem.Tehát én a helyedben a kereskedelmit választanám, azzal bármikor atjohetsz HR-re.Pl. ahol lakom turizmus végzettségű a HR vezető hölgy az egyik nagy cégnél, férfi náluk nincs is HR-en, mert férfit nem vesznek fel oda.
2021. márc. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!