Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emberi erőforrások VS keresked...

Emberi erőforrások VS kereskedelem és marketing VS andragógia (? )

Figyelt kérdés

A fent említett 3 szakon gondolkodtam el. Tudnátok nekem tapasztalatokat (nem megalapozatlan véleményeket) írni a szakok nehézségéről, keresettségéről illetve a megszerzett diplomákkal milyenek elhelyezkedési lehetőségek? Budapesti egyetemen szeretnék tanulni, BGE, Corvinus vagy ELTE.

A válaszokat előre is köszönöm.

Ui.: a felvi.hu-t már rengetegszer végignyálaztam, de most már személyes tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.



2016. okt. 21. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a kellő nyelvtudásod hozzá, és olyan régióban élsz, ahonnan nem kell több 100km-t utaznod, hogy kamatoztathasd a tudásod, és mindenképp ilyen irányban akarsz mozogni, akkor a HR megéri. A nyelvtudás pedig kifejezetten fontos, mert ahova HR-est keresnek, oda az idegennyelv is muszáj.

Egyébként az andragógia szeptembertől már nem indul.

2016. okt. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Emberi erőforrásokat javaslom, de az andragógia se rossz.

A közgázt kerüld el jó messzire,bődületes túlképzés van belőlük, a jórésze nem tud elhelyezkedni a szakmájában.

2016. okt. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
34%

Persze, hogy nem tudnak elhelyezkedni, mivel töredékük életrevaló csak. A ker marketing egy büfé szak. Diszlexiások, és downkórosok is elvégzik. (És ezzel nem is hazudtam nagyot!)

Nálunk az egyetemen a marketingeseket, és a turizmusosokat lenézik, mert semmihez sem értenek. Gazdasági karon csak a szakok töredékének van értelme (persze más karokon is vannak semmirevaló szakok, de itt a legtöbb).

Egyértelműen a HR-nek van a legtöbb értelme. A Corvinus vicc, nagyképűek a diákok, csak nem értem, mire. ELTE-t javaslom, ha nem jön össze, akkor B terv... Persze a Corvinus is ad versenyképes diplomát, de kissé mások a körülmények, tanárok, diákközösség.

2016. okt. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Corvinuson másodéves HRes vagyok.

Nyugodtan kérdezz bármit

Amugy az elsö évben teljesen ugyanazok a tárgyak vannak mint kereskedelem és msrketingen, gazdálkodás és menedzsmentem, turizmispn, nenzetközi gazdálkodáson :)

2016. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A legböszmébb Feri ***** válasza:
60%

Andragógia kuka.

EEM és KerMark nem rossz, de mindkettőhöz nagyon jól kell beszélni angolul. Alapképzést követően pedig nagyon erősen ajánlott egy mesterképzés elvégzése.

EEM-nek van szakirányú mestere, de Vezszervvel is ütős párosítás. KerMarknál pedig adja magát a Marketing mesterszak.

Üzleti mesterképzések között nagyon nagy az átjárhatóság.

Egyébként ezek NEM közgazdasági, hanem üzleti szakok.

2016. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!