Fogorvosisok,orvosisok,a szakokra készülők! Miért döntöttetek a szak mellett?

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagypapám nagyon beteg volt, mikor én kicsi voltam, az egész gyerekkoromban sokat jártunk hozzá kórházba látogatni, és nagyon megtetszett az a munka, amit az orvosok végeznek, sokszor erejükön felül. Sokszor nagyon hanyag, nemtörődöm "szakemberekkel" volt dolgunk, és megfogadtam, hogy én ez ellen tenni szeretnék, és egy odaadó orvos szeretnék lenni.

Persze aztán később, mikor már jobban beleláttam a dolgokba, megtetszettek az eszközök, az orvosi világ, az eljárások, a tantárgyak. Ahogy teltek az évek, igazából úgy tudtam egyre jobban, hogy nekem ez lesz a hivatásom.

2021. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%

Én még nem vagyok fogorvos/orvos, csupán idén jelentkezem. Nagyon nagyon tetszik az egész környezet,a közösségi szolgálatomon kórházban voltam és csak ámultam mikor megmutatták mennyire összetett az egész rendszer,hogy mindenki munkája fontos. Rokonságomban vannak fogorvosok, sokat meséltek ők is és mikor náluk voltam kezelésen akkor is mindent mondtak nekem, mi hogy működik, röntgenképeket mutattak és részletesen mondták is mit csinálnak éppen a fogamon.

Nagyon fontosnak tartom, hogy aki ezt a hivatást választja, azt érdekelje az emberek segítése, gyógyítása és ne a pénzben gondolkodjon. Engem nagyon vonz, hogy érdekes esetekkel is találkozhatok, problémákat kell feltárni és azokat kezelni. Szeretném, hogy a munkám izgalmas legyen, kelljen hozzá kézügyesség és problémamegoldó képesség. Nem tudom magamat elképzelni egy irodában, számomra az egyhangú lenne. Az egész orvosi pálya szerintem egy nagy kihívás és rengeteg negatívum is szólhat ellene. A magyar egészségügy helyzete, a sok ügyelet, a nehezen kitaposhatú út és emberek akiknek nem hisznek bennünk, valamint a nagy felelősség, hisz emberi életek forognak az orvosok keze közt.

Viszont akinek ténylegesen ez a vágya azt nem tántorítják el ezek.

Személy szerint azért választom elsősorban a fogorvoslást, mert sokkal családbarátabb munka, főleg nőként.

Ez a saját véleményem emiatt döntöttem emellett, nyilván nem vagyok még tapasztalt és már végzett orvosok ezt másképp láthatják.

2021. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!