Francia nyelvszak mellé milyen 2 éves minort választanátok az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

- kommunikáció- és médiatudomány


- pedagógia


vagy egy másik nyelvszak (egyikhez sem kell előzetes célnyelvi nyelvtudás):


- holland (kb. 5 éve részt vettem egy 4-5 hónapos tanfolyamon, de aztán nem vittem tovább a dolgot)

- lengyel

- orosz


Esetleg még szóba jöhetne az olasz, de mivel azt már tanulom és beszélem is társalgási szinten, nem látom sok értelmét, mivel az kurzusok nagy százaléka leíró/elemző nyelvtani óra. Ezenkívül nem szeretném belekeverni a "hivatalos" tanulmányaimba, szeretném megtartani tényleg egy olyan hobbinak/kommunikácós eszköznek, amiből soha nem lesz "muszáj" vagy kötelező.


Magamról most direkt nem írok, tényleg csak egy szimpla külső meglátás érdekelne.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)



2021. márc. 27. 14:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Én biztos, hogy a kommédiat vagy az oroszt választanám:)
2021. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
Én hollandot tanulnék a helyedben. Néha elő-előfordul álláshirdetéseknél, hogy hollandul tudókat keresnek.
2021. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Én anglisztika szakos vagyok és nekem végül nem lett minorom (hanem specializációt választottam helyette), de a jelentkezésnél igazából a lehetőségeimet gondoltam végig és azt, hogy mi érdekelne, mit tanulnék szívesen. A nyelvi minorok engem elsősorban a nyelv miatt érdekeltek és úgy voltam vele, hogy még a saját szakom mellett én nem feltétlenül szeretnék más országok kultúrájáról, történelméről, irodalmáról stb. tanulni. Ellenben volt csomó szabadon választható tárgyként felvehető nyelvóra (sokszor a nyelvszakosok órái) és kedvezményes vagy akár ingyenes tanfolyamok, szóval úgy voltam vele, hogy minor nélkül is tudok az egyetemen nyelvet tanulni és inkább ezt választom. A többi minor közül pedig inkább az tetszett, ami picit gyakorlatiasabb, szakmaibb vagy nem is tudom hogyan fogalmazzam meg, tehát ami picit jobban körülírhatóbb, megfoghatóbb, konkrétabb és nem elméleti képzések. Engem picit már zavart, hogy bár szerettem a szakom, kb. mást sem csináltam csak olvastam, írtam, olvastam, írtam... és szerettem volna valamit, ami picit más. Én pont a kommunikáció és médiát, illetve a szociális munkát néztem ki magamnak, mert úgy gondoltam ezek azért valamennyire kapcsolódó szakok és később akár a nyelvtudás mellett gyakorlatban jobban hasznosítható tudást is jelenthetnek. Úgyhogy én a kommunikáció és médiát választanám.
2021. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)


1# A nyelvek közül talán én is az oroszt :) Bár új abc meg minden, viszont az alapján, hogy a betűket nagyjából ismerem, könnyebben kiolvasom (igaz iszonyat lassan :D), mint pl. a lengyelt, bár azt még nem nézegettem nagyon (mondjuk az oroszt sem).


2# Igen, én is szoktam látni hollandos hirdetéseket. Mondjuk velem az a baj, hogy ilyen téren nagyon maximalista vagyok és mindig azt hiszem, ha nem beszélem az adott nyelvet legalább anyanyelvi szintet megközelítőleg, akkor nem is érdemes ilyen pozíciókban gondolkodni. Tudom, hogy ez butaság, de valamiért bennem van ez a félsz, hogy mi van, ha nem leszek elég.


3# Ezzel nagyon együtt érzek! Mivel suliban is kéttannyelvű osztályba jártam, már egy kicsit hiányzik úgymond az anyanyelvi oktatás. Az, hogy az órai véleménykifejtésemet ne az idegennyelvi szintemhez kelljen igazítani, az, hogy magyarul hallgassak, stb. Meg mivel a való életben is inkább a gyakorlatiasabb dolgokat szeretem tanulni, jó lenne valami olyasmit felvenni a nyelvszak mellé. Persze a nyelvtudásnak is végső soron a gyakorlatban való hasznosítás lenne a célja, az órák többsége sajnos nem erre fókuszál. Egyébként a specializáció nálunk is lehetséges szakfordítói specializáció keretében, de pont az imént említett dolog miatt (bár tudom, hogy hasznosság szempontjából talán az lenne a legmegfelelőbb) kezdtem el nézegetni más, nem nyelvvel kapcsolatos szakokat.

2021. márc. 27. 14:44
 5/19 A kérdező kommentje:

*megközelítően


*talán ez lenne

2021. márc. 27. 14:45
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
En imadom az idegennyelveket, szerintem egy masik nyelvet valassz. Mindig erdekelt az angol, a nemet, a francia, az olasz es az orosz. Es mindegyik tetszik, nem tudnek valasztani. Mivel az olaszt kizartad, a holland nekem nem jon be, a lengyel elmegy, de nem tanulnam. En ha most a helyedben lennek, az oroszt valasztanam.
2021. márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, ehhez jó lett volna egy szavazást is elindítani. Én is az oroszt ajánlom. Hollandot magadtól is könnyen meg tudod tanulni.
2021. márc. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%
Én a fordító specet választanám, hogy 10 év múlva ne haljak éhen.
2021. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

7# Igazából amióta van ez az opció nem nagyon írtam ki kérdést és nem nagyon gondolok rá, de legközelebb figyelni fogok, köszönöm!


8# Tudom... ezért is írtam, hogy talán hasznosság szempontjából az lehetne az első, viszont azt később is fel tudom venni mesterszakon. Ha viszont mással kapcsolatban nem fogom azt érezni, hogy tényleg szívesen csinálnám, akkor marad az.

2021. márc. 27. 16:21
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Egyébként melyik egyetemre jársz? Mert nálunk az orosz minorhoz kell előzetes nyelvtudás, az olasz és lengyel minornak meg vannak első és második féléves bevezető tárgyai, szóval azt nem lehet csak a harmadik félévtől kezdeni (most így hirtelen nem vagyok biztos benne, de szerintem a média és kommunikációnál is ez van). Nem tudom, hogy esetleg van e specializáció az alapszakodon, azt is érdemes megnézni. Én egyébként az oroszt ajánlanám.(ha nálatok el lehet kezdeni nyelvtudás nélkül) vagy a hollandot. Az utóbbi azért is jó, mert nálunk például a nyelven van a minorban a hangsúly és csak elszórva van pár kulturális óra (asszem három), a többi mind nyelv és ilyen hivatali kommunikációt tanító óra, ami nagyon jó jöhet, ha például elvégzel egy fordító-tolmács mestert és fél tudsz mutatni még egy nyelvet.
2021. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!