Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvszakosok! Hogyan néznek...

Nyelvszakosok! Hogyan néznek ki az óráitok?

Figyelt kérdés
Nyelvszakos vagyok, viszont nekem egyáltalán nem tetszik a szakom működése és egészen másra számítottam, amikor jelentkeztem. Maga az anyag érdekel és szívesen tanulnék irodalmat, nyelvészetet, törit stb., de pont az a helyzet, hogy úgy érzem semmit nem tanultam az elmúlt 3 év alatt. Az összes órámra bejártam, próbáltam igyekezni és a tőlem telhető legjobban teljesíteni, a jegyeim is jók (4-5). Viszont mégis azt érzem, hogy semmit sem tudok, max. a nyelvtudásom fejlődött egy kicsit. Az előadásaimat még szeretem, viszont a szemináriumaink szerintem (főleg az irodalommal, kultúrával, törivel foglalkozó órák) teljesen haszontalanok... kis túlzással semmit sem szoktunk csinálni és úgy jövök ki, ahogyan bementem. Olvasni kell, de az olvasmányokat a legtöbb esetben meg sem beszéljük rendesen az órán és sokszor meg sem érted, hogy miről van szó... csak úgy random a kezedbe nyomják és kezdj vele valamit. Persze, gondolhatsz és mondhatsz bármit, a tanárnak nem lesz jó. Sok tanár pedig nagyon azt erőltetné, hogy aktív párbeszéd, vita stb. bontakozzon ki az órákon, csak ezt nagyon nehéz úgy kivitelezni, hogy a túlnyomó részünk kb. soha életében nem hallott, nem tanult még ezekről és nincsenek előzetes ismereteink. A semmiről pedig nem tudunk vitázni... Az esetek többségében azzal telik le a 90 perc, hogy bámuljuk egymást, a tanár kérdezgeti van-e valakinek valami ötlete stb., tehát semmi értelme nincsen ezeknek az óráknak. Sok olyan órám is van, ahol nekünk diákoknak prezentációkat kell készíteni az órai anyagról és akkor ez az óra. Ez pedig megint olyan, hogy neked kell összehalásznod mindenféle forrásokból az információkat, nem tudsz róla semmit, lehet nem is érted stb., de a többieknek a te előadásodból kell megtanulnia az anyagot és felkészülniük a vizsgára.
2020. nov. 13. 17:41
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!