Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Művészettörténész (vagy...

Művészettörténész (vagy hasonló) alapszak levelező tagozaton folyik valamelyik budapesti felsőoktatási intézményben?

Figyelt kérdés
Közgazdász diploma után szeretném elvégezni, munka mellett. Mesterképzés nem jöhet szóba, mivel a közgazdász diplomát, ha jól tudom, nem fogadják el alapnak.

2021. márc. 30. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Művészettörténet az mesterszak és egy szabadbölcsész alapszakra pl. rá lehetne építeni.
2021. márc. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A művészettörténet alapszakon a szabadbölcsészet BA egyik szakiránya. Ez az alapszak 3 magyar egyetemen indul levelező tagozaton: Eszterházy Károly Egyetemen, Milton Friedman Egyetemen és a Pécsi Tudományegyetemen. Kimondottan művészettörténet specializáció ezek közül azonban csak a Pécsi Tudományegyetemen van. (Az Eszterházyn van esztétika szakirány, ami egy kicsit hasonló terület.) Nappali tagozaton az ELTE és a PPKE szabadbölcsészet alapszakán indul még művészettörténet szakirány.
2021. márc. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2021. márc. 31. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Illetve a Tomori Pál Főiskolán is van. Itt a szabad bölcsészet BA-n a művészettörténet az egyetlen szakirány. Én is csak azért találkoztam az intézmény nevével, mert egy ismerősöm is itt tanul. Helyileg Budatétényben folyik az oktatás, kis létszámú csoportokkal, jó tanárokkal. Szerintem az is jó, hogy kérvénnyel teljesíthető a képzés 6 szemeszternél rövidebb idő alatt is, ha valakinek van kapacitása az átlagosnál több tárgy elvégzésére egy-egy félév alatt. Van keresztféléves jelentkezés meg pótfelvételi is, alapjáraton fizetős, ez sajnos mindig emelkedik, de a képzés alatt fix marad. Indítottak egy képzőművészeti szakíró, kritikus szakirányú továbbképzést (BA után), ha érdekes lehet ez az irány, máshol nincs ilyen szerintem. Mesterképzés levelezőn a Károlin van biztosan.
2021. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!