Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőtiszt szeretnék lenni,...

Mentőtiszt szeretnék lenni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, viszont már beadtam az egyetemi jelentkezésemet. Mivel akkor még nem gondolkodtam ezen a pályán, a mentőtisztit nem jelöltem meg. Pótfelvételizni nem tudok,mert valószínűleg fel fognak venni, ahova jelentkezek.


Arra gondoltam,hogy jelentkeznék egy mentőápoló képzésre (valaki azt írta ezen az oldalon,hogy 1 hónap alatt elvégezhető az omsz-nél,de ebben nem vagyok biztos), aztán jövőre jelentkeznék mentőtiszti fősikolára és akkor már lenne is benne gyakorlatom, illetve ha levelezőre mennék,akár dolgozhatnék is mellette mentőápolóként.

Nem tudom ez a terv mennyire életképes.

Még annyi ,hogy történelemből fogok emelt érettségit tenni,de gondolom akkor biológiából is kéne csinálnom egy emeltet.


Előre is köszönöm a segítséget és bármilyen ötletet,tanácsot elfogadok.


2021. ápr. 1. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ha csak most jutott eszedbe, akkor nem biztos, hogy a legjobb ötlet. A mentőtiszti pályához komoly elhivatottság kell.


Régebben biztos voltak "gyorstalpaló" mentőápólói tanfolyamok, nem tudom, mostanában indulnak-e még. Mindenképp érdeklődj utána! A legjobb az lenne, ha még a nyáron el tudnád végezni, mert a tanfolyam során kell szekundálni is, és pár vonulás után kiderül, hogy beleszeretsz a dologba vagy nem fogod bírni (ha az utóbbi, akkor add fel, kezdd el a másik egyetemet!). Azt azért nézd meg, milyen feltételekkel iratkozhatsz be, könnyen lehet, hogy elvárnak valamennyi munkát cserébe!


Ha bejött, szereted, akkor van egy éved, amíg vonulás mellett felkészülhetsz az emelt érettségire (nem sétagalopp, de meg lehet oldani). Nem tudom, hogy indul-e levelezőn mentőtiszti (nézd meg a felvi-n), emlékeim szerint Debrecenben indult, de csak az OMSZ küldhetett embereket. Arra azért számíts, hogy ha papíron van is munkaidőkedvezmény meg pár szabadnap a vizsgák előtt, ha nagy szar van, simán berántanak dolgozni.

2021. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez nekem is a tervem, előbb mentőápolói, aztán (5 év múlva pl) levelezőn mentőtiszti.


Viszont én bioszból emeltezem mert alapkövetelmény, ráadásul 9.évfolyamtól kezdve ez a tervem.


De kb úgy fogok neki vágni, hogy egy vágásnál nagyobb sebet életemben nem láttam :D Szóval érdekes lesz.

2021. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából még törölheted a jelentkezését arra amire beadtad, július 8-ig. És akkor szerintem mehet a pótfelvételi. Pláne akkor érdemes így tenni, ha semmiképp nem kezded el amit most beírtál és mégse szeretnél, legalább nem foglald a helyet olyanok elől aki tényleg mennének.
2021. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és nem kell emelt biológia a mentőtisztihez. A töri el teljesíted az általános emelt érettségi követelményt és magyar, matek, idegen nyelvet elfogadják felvételi tárgynak. Egyedül az 50 plusz pontot bukod a töri emelt miatt. Nem tudom így elég lesz-e a pontod. Szóval ha tényleg szeretnéd nem lehetetlen.
2021. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt látszik, hogy NEM követelmény a biológia érettségi, pláne nem az emelt. Aki ide készül kicsit nézzen már utána 😊


kettőt kell választani: biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. természettudomány v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(8) v. egy idegen nyelv(11) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(9)

2021. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!