Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítséget szeretnénk kérni...

Segítséget szeretnénk kérni valaki?

Figyelt kérdés

most indulok 8-ba! :DDD


és most már lassan el kellene döntenem hogy minek tanulok!


én a vámtiszt vagy a mentő tiszt között vacillálok


és arra lennék kíváncsi hogy a mentőtisztire kell e erőnléti stb. hogy működik ugyan így a vámtiszti


és melyik a jobb?


köszönöm a válaszokat előre



2013. aug. 28. 17:09
 1/3 anonim válasza:

Nos, a vámtisztiről semmit nem tudok, de mivel én is mentőtisztnek készültem, és most felvettek a Semmelweisre, arról talán tudok némi tájékoztatást adni.

Nem, nem kell erőnléti. Legalábbis a mentőtiszthez nem. Csupán jó tanulmányi eredmény, és a választott tárgyadnak, amiből érettségizel, biológiának kell lennie. Ha nem felsőoktatási kereteken belül szeretnél mentőn dolgozni, akkor elvégezheted a mentőápolóit, az a betegek cipelését, szállítását végzi stb. Mentőápoló csak fiú lehet. Mert az fizikailag megerőltető. Mivel nem tudom összehasonlítani a vámtiszttel, leírom, mit tudok a mentőtisztiről.

Ha külföldön képzeled el az életed, akkor nem érdemes, hiába egészségügyi pálya. Maximum úgy, hogy elvégzed az utána lévő másfél éves mesterképzést, ami sürgősségi ápolónak képez. A világ minden országában, sokszor még régiókon belül is más és más egy mentős hatásköre. Ezért csak az országra jellemzően tudod elvégezni azt. Talán van esély hosszú procedúrák és írogatások után arra, hogy akkreditáltasd a diplomád, de ez nem általános, szóval erre ne építs. Vannak azonban ilyen paramdic exchange programok, azokkal talán tudsz mozogni. Persze csak ha érdekel külföld.

Az anatómia és biológia nagyon húzós tárgy, tehát érdemes nagyon figyelned a kémiára és biológiára, míg a suliban vagy. Ha nincs más faktod, érdemes felvenni azt a kettőt. A kémia nem követelmény, csak a biológia. Nekem magyar-biológiám volt, és nem kell emeltezned sem, ha egy jó közepet írsz és mondjuk van egy nyelvvizsgád. Az amúgy is kell majd a diplomához.

Nem voltam mentős még, de sokan mondják, hogy lelkileg nagyon embertpróbáló, és ez az a szakma, ahol a fiatalon való kiégési ráta a legnagyobb. Nem lesz mindig ilyen húú de csupi izgalmas eseted, sokszor csipp-csupp ügyért hívnak az emberek, de sok ember életét jobbá teheted, segíthetsz rajtuk, és Te vagy az első, aki megmenti őket. Szóval ha Téged inspirál ez, akkor hajrá. Lesz sok izgi dolog, főként ha Pesten vagy, akkor állandó a nyüzsi, és az emberek hálásak lesznek a munkádért, tehát egy kifizetődő hivatás. Fizetésben olyan 130-140 000 Ft-t kereshetnek azt hiszem, a mentőápolók meg 90 000 ft-t. De nem vagyok benne biztos, ezek csak statisztikák. Szóval sok szerencsét!

2013. aug. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát én nem külföldre tervezek... hanem itthonra ...........


hát köszönöm a hasznos információt:)

2013. aug. 29. 11:26
 3/3 A kérdező kommentje:
ja és még annyit h mijen az a jó tanulmányi eredmény kitünő jeles?
2013. aug. 29. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!