Hogy tudok pontszámokat szerezni egyetemre?

Figyelt kérdés
Most járok 12.-be, most fogok érettségizni, de nagyon rossz korulmenyek kozt elek, nem akarok belemenni, a családom bánt itthon, nem szeretek itt lenni, igy alig tudok tanulni, a covid miatt is nehezebb szerintem, én szerettem suliba járni.. a lényeg hogy valószínuleg nem lesz jo erettségim, de később ki tudom valahogy javítani, hogy egyetemre felvegyenek? Vagy bármi mással lehet pontokat szerezni? Nagyon félek, hogy örökre rossz életem lesz, mindenképp egyetemre szeretnék menni 😔
2021. ápr. 2. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hova mennél továbbtanulni, van már kinézett szak?
2021. ápr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Marketing-kereskedelem, HR, ezek mind nagyon tetszenek, Metropolitan egyetemet néztem, de rengeteg pontszám kell hozzá😔
2021. ápr. 2. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

1-es vagyok.

Pontszerzésben nem tudok tanácsot adni, max a tanulás, de ugye mondtad....


Viszont ha tényleg ezt szeretnéd, akkor ajánlom a FOSZK-ot. (FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉSEK)

Mondjuk én jobban ajánlok egy BGE-t mint egy Metropolitan egyetemet (ezzel nem akarok megbántani senkit sem)


Na a FOSZK úgy működik, hogy 2éves (általában) és ugyanúgy az egyetemen tanulsz csak ugye 2 év után nem kapsz diplomát csak egy papírt. Viszont ha utána jelentkezel az egyetemre alapképzésre, akkor a FOSZK-on tanultakat el tudod fogadtatni, megkapod a kreditek is és nyilván azokat a tárgyakat akik FOSZK-on is voltak már nem kell tanulnod.


FOSZK-hoz a minimum pontszám 240 ami szerintem teljesíthető.


Ha nagyon nem érted, hogy mi ez, akkor nyugodtan írj privátot.

2021. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent pontosan a rossz körülmények? Hátrányos helyzet esetleg, mert erre jár plusz pont.
2021. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 palfydanka ***** válasza:
100%

Ha emeltezel valamiből, az már +50 pont, középfokú nyelvvizsga 28pont. Ez már +78.

Viszont nem akarlak megbántani, de azt irtad, hogy rossz körülmények közt élsz, a METU viszont alapítványi fenntartasu

2021. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5: Az emelt csak akkor ötven pont, ha a szak szempontjából releváns tárgy. Marketing szakon pl. kémiára nem lehet pontot kapni.
2021. ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 palfydanka ***** válasza:
100%

Igen, ez igaz, bocsanat kimaradt! Meg azt hiszem, minimum 45%-ot el kell érni, hogy megkapd az 50 pontot.

#5 voltam

2021. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A Metropolitan nem fizetős? Vagy anyagilag nem rosszak a körülményeid? Ahogy mások is írták a megoldás a Foszk, aztán 2 év múlva ha ott végzel akkor alapszak és a kreditek 75%-át elismerik.
2021. ápr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!