Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon, lehet előbb...

Magyarországon, lehet előbb érettségizni?

Figyelt kérdés
Ha én valamelyik tantárgyból nagyon jó vagyok, sokat is tudok belőle mert érdekel, de annyira, hogy le is tudnék érettségizni, akkor pl gimibe 3. osztályba le tudok érettségizni?

2021. ápr. 2. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Én 10-be érettségiztem földrajzból 11-ben angolból.
2021. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Informatikából és nyelvből tudsz előrehozott érettségit tenni, de ehhez osztályozó vizsgákat kell tenned azon évek anyagából, amiket át akarsz ugrani. Ezt leghamarabb 10. osztály végén teheted meg.

Szóval nem lehet bármiből.

2021. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az idei évtől kezdve minden olyan tárgyból lehet előrehozott érettségit tenni, melyeknek a tanulása az alaptantervben véget ér. Ilyen tantáegy az informatika, kémia,földrajz, fizika illetve biológia. Fontos, hogy csak akkor mehetsz el belőlül előrehozottazni, ha már nem lenne muszály azt tanulnod tovább. Pl a földrajz 10-ben befejeződik, vagyis 10. évvégén kezde előrehozottazhatsz belőle. De mondjuk a fizika csak 11-ben ér véget, így abból csak 11. évvégén tehetsz leghamarabb érettségit. Plussz még nyelvekből is bírsz előrehozottat tenni, erre leghamarabb 10. évvégén van lehetőséged.


A kettes válaszoló egyébként nem beszél hülyeséget, eddig au volt a szabály, amit ő írt, de az idei évtől változtattal erre.

2021. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!