Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar érettségit (középszínt)...

Magyar érettségit (középszínt) mennyire nehéz megcsinálni 80-90%-ra?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 23:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Nem nehéz. Az írásbeli főleg könnyű a sok forrás miatt.
2010. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
és a szóbeli nyelvtan része hogyan zajlik?nehéz?
2010. aug. 20. 23:29
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

A szóbeli igazából azért "könnyű", mert a kihúzott tételhez forrást is kapsz, és ha nem is tudod olyan jól az anyagot, akkor is: ha van logikád, képes vagy felismerni az összefüggéseket, stb., akkor a forrásanyagból is rengeteg információt ki tudsz halászni, persze ez önmagában kevés. Van, ahol tanárfüggő, a mi tanárunk nem igazán kért lexikális tudást, legalábbis nem arra helyezte a hangsúlyt, hanem a logikai összefüggések felismerésére. Persze mindkettő elengedhetetlen egy 5-ös érettségihez.

Én nem írásbeliztem, de dupla szóbeli tételt húztam, és voltam olyan "szerencsés", hogy mindkét alkalommal a romantikáról kellett beszélnem, amiről a legkevesebbet tudtam: tudtam, de azt hittem, ott halok meg, mert mivel rühelltem azt a témakört, valahogy mindig csak felületesen futottam át felkészülésnél... és végül a forrásokból, és a felkészülési idő alatt visszanyert léleknyugalom hatására sikerült 100%-os magyarérettségit tennem. :) Ezzel nem a színvonalat minősítem, hogy "kevés tudással" lett ilyen az eredmény, hanem csak azt mondom, hogy ha kellően felkészülsz, és vevő vagy a logikus gondolkodásra, akkor egy 80%-os érettségi nem lesz elérhetetlen. :)

2010. aug. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

hát...ki kell fogni a feladatlapot

mert a szövegértés nem mindig olyan nagyon könnyű

ha meg a szövegalkotás ment a 4 év alatt, akkor az nem lesz vészes ott sem

a szóbeli meg..hát kb. 40 tétel..20 irodalom, 20 nyelvtan...de azokat meg lehet tanulni

még akkor is, ha vki nem túl sokat tanult a gimis éveiben

2010. aug. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, pont a kérdésedre nem válaszoltam: relatív, hogy mennyire "nehéz" a nyelvtan, én nagyon szerettem, ezért én azt mondom, könnyű, de természetesen ezt személyes meggyőződésből mondom, egyébként természetesen arra is gyúrni kell. A nyelvtan tételek nagyon rövidek, és van, hogy pl. csak pár szóról kell megállapítanod, hogy milyen eredetű (szláv, török stb.), és 1-2 fogalmat meghatározni egy mondatban. Persze van kifejtős is, ahol pl. a művészi nyelvstílust kell jellemezned. De most csak hasraütés szerűen mondtam valamit. Kellő felkészültséggel ebből sem lesz gond. :)
2010. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
* művészi nyelvhasználat
2010. aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
és muszáj azt a 7 oldalt teleírni a szövegalkotásnál?
2010. aug. 21. 00:14
 8/16 anonim ***** válasza:

Szövegalkotásnál min. 3 oldalt kell írni, 7-et nagyon nehéz.

Amúgy ez attól függ, hogy a tanárod mennyire lesz jófej a javításnál, nálunk akik 2-3-asok voltak azoknak sikerült a legjobban.

2010. aug. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyik válaszoló írta, hogy ő nem írásbelizett, és miért nem? :D Ez jól hangzik, hogy csak szóbeli volt!:)


Egyébként annyira nem nehéz összeszedni a jó magyar érettségit, bár ha úgy nézed, minél jobbra írod meg a szóbelit, akkor annál könnyebben ronthatsz a szóbelivel. :/ Mondjuk a szóbeli első 6 tételébe azok a magyar írók és költők tartoznak, akiket életműjelleggel (oda-vissza) tudni kell, például Arany János, Petőfi Sándor, Ady Endre, József Attila... Nekem sikerült Arany Jánost húzni - nem örültem neki :P - de szerintem jól feleltem belőle. A nyelvtan meg szerintem tanárfüggő, mert van, hogy a tanárok leadják a tételt, amit visszakérnek, de van úgy, hogy nyelvtankönyvből, vagy egy általa megjelölt könyvből kéri vissza a tételt. Szerintem, hogyha szbóeliig még kérdésed lesz a tétellel kapcsolatban, a tanárnőd fog segíteni és szerintem az érettségi nem az a hely, ahol szívóznak az emberrel. :D Egyébként nem tudom, hogy tudod-e azt, hogy nyelvtannál van gyakorlat (szóelemzés, mondatelemzés, szófaj felismerés, vázlatkészítés adott témában, stb.)


19/F

2010. aug. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Újra én vagyok. :P


A 7 oldal a felső határa, nekünk a tanár azt mondta, hogy aki ír 3-4 oldalt, de kellő érveket hoz fel (érvelés), "röviden" elemez/összehasonlít (másik két műfaj), az bőven elég. Nálunk 4 oldaltól nem is volt hosszabb érettségi, legszigorúbb tanárt fogtuk ki az 5 évre és mégis az országos átlag felett volt az érettségi átlagunk magyarból. Előtte próbálj részletes vázlatot írni, összeszedni, hogy miről mennyit tudsz. :D


19/F

2010. aug. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!