Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmákat érdemes...

Milyen szakmákat érdemes tanulni, amelyekkel meg lehet élni akár kisebb településeken, és nem csak kizárólag a nagyobb városokban?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy elsőre hülyének tűnik a kérdés, és nem feltétlenül arra gondolok, hogy mezőgazdász legyek, vagy méhész, de jelenleg nem sok olyan szakmát tudok fejből, amelyekből stabilan meg lehetne élni akkor, ha valaki nem a fővárosban él. Jelenleg informatikában dolgozom, a 20-as éveimet taposom, de valami más irányba is érdeklődnék, ha lehetséges. Nyilván még nem 100%, hogy kiköltözöm egy faluba/kisvárosba, de mindig is imádtam a légkört, az embereket, a nyugalmat, ott érzem jól magam. A jelenlegi munkámmal nem biztos, hogy kapnék ott állást, és nem feltétlenül szeretném azt, hogy leköltözés után alkalmi munkákat kelljen vállalni, amik bizonytalanok. Nem azért, mert szégyen lenne, csak szeretem a stabilitást az életben. A pénz része annyira nem érdekel, a kötelező költekezésen kívül nem vagyok egy nagy igényű ember, szóval nem feltétlenül az az első szempont, hogy melyik szakma mennyit hoz.


Ha esetleg csak kötözködni szeretne valaki, és belekötni abba, hogy hogyan kellene látnom a világot, akkor kérem mellőzze azt. Beírhatja, ha nagyon zavarja, de nem veszem figyelembe,tekintve nem mindenki él úgy, ahogyan a többség, nem mindenkinek a pénz az első, nem mindenki szereti a nyüzsgést.



2021. ápr. 10. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Villanyszerelő, burkoló, festő szerintem mindenhol jó...de 5-10 év múlva annyira kiváltják a robotok és a számítógépek az embereket, hogy lehet jobban jársz ha maradsz informatikus.

...de ha mégsem, ezek a szakmâk akkor is menni fognak.

2021. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Informatikusként talán távmunkában is tudnál dolgozni cégeknek. Ha szakmában gondolkodsz, én a gázszerelést vagy a villanyszerelést javasolnám. Főleg ha jó vagy/jó leszel a szakmádban, és nincs sok konkurens a településen. Az apróbb szerelésekkel is lehet egész jól keresni.
2021. ápr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan milyen munkán gondolkozol?

Fizikai vagy szellemi?

Milyen képesíttés kell hozzá? Okj vagy egyetem, vagy egyszerűen gyári munkás, esetleg kitanulnál egy szakmát (mit tudom én mondjuk kőműves)

A meg lehet élni pontosan mit takar?

2021. ápr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nincsenek nagy igényeim, tudom most ezért a következő mondatért sokan utálni fognak, de most is az igényeim felett keresek. Gyakorlatilag a kötelező kiadások és 1-2 kisebb + után csak félrerakom a pénzt, és a városi életet egyenesen utálom. Szeretem a nyugalmat, a csendet, a természetet.


3.válaszolónak : Szellemi és fizikai is játszik. Nyilván nem az az álmom, hogy utcaseprő legyek, de nem riadok vissza nagyon semmitől, nem piszkos a munka, ha van esély arra, hogy mindig fixen pénzt tudok keresni az adott helyen.

2021. máj. 1. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!